Czytasz: Wyprawka 300 plus krok po kroku

Wyprawka 300 plus krok po kroku

Wyprawka 300 plus przeznaczona jest dla każdego, niezależnie od sytuacji finansowej oraz rodzinnej. Jak ją dostać?

Mateusz Morawiecki wpadł na pomysł świadczenia o nazwie „Dobry Start”. Takie wparcie finansowe ma na celu pomoc rodzinom o gorszej sytuacji finansowej w trudnym okresie w roku – początku roku szkolnego. Z tego też względu wyprawka 300 plus jest ogromnym wsparciem, które pomoże odpowiednio przygotować dzieci na nowy rok szkolny. W jaki sposób uzyskać takie wsparcie?

Wyprawka 300 plus: Wypełnij wniosek

Wyprawka 300 plus przeznaczona jest dla każdego, niezależnie od sytuacji finansowej oraz rodzinnej. Mogą wnioskować o nią rodzice dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia lub ukończyły, jednak wciąż kontynuują edukację, rozpoczętą przed tym wiekiem. Aby móc uzyskać wyprawkę, należy złożyć odpowiedni wniosek. Od 1 lipca ruszyła możliwość wypełnienia jego elektronicznej wersji. Z dniem 1 sierpnia możliwe będzie również złożenie jej w wersji tradycyjnej – papierkowej. Wersję elektroniczną wypełniamy na stronie Ministerstwa Rodziny: empatia.mrpips.gov.pl, natomiast jego tradycją wersję można złożyć w każdym urzędzie, który rozpatruje również wnioski o 500+. Czas na składanie wniosków trwa do końca listopada.

Wyprawka 300 plus: Kiedy można spodziewać się wyprawki

Wyprawka 300 plus działa niejako na zasadzie zwrotu. Osoby, które jako pierwsze złożyły wnioski, czyli w okresie lipiec-sierpień, wyprawkę powinny dostać do końca września. Natomiast te osoby, które składaniem wniosku zajęły się we wrześniu, na wypłatę mogą czekać do dwóch miesięcy. Nie jest to więc suma, która przychodzi do nas przed okresem wydatków związanych z produktami szkolnymi, a jedynie zwrot tego, co musieliśmy wydać. Należy więc przygotować się już teraz na szkolne zakupy dla naszych pociech.

Wyprawka 300 plus: Informacja o przyznaniu pieniędzy

Informacja o tym, czy wyprawka 300 plus została przyznana, będzie wysyłana na podanego maila lub na adres pocztowy. Jednak nie odebranie takiej informacji nie wiąże się z brakiem wypłacenia funduszu – jest to jedynie informacja czy pieniądze zostaną wypłacone i w jakim terminie.