Silesion.PL

serwis informacyjny

Wypowiedzi po meczu Ligi Europy Legia Warszawa – Leicester City 1:3

Leicester Legia fot.Mateusz Kostrzewa legiacom

Leicester Legia fot.Mateusz Kostrzewa legiacom

W meczu 5. kolejki grupy C Ligi Europy UFEA Legia Warszawa uległa na wyjeździe Leicester City 1:3.

Leicester City – Legia Warszawa 3:1 (3:1)

  • Gole: Daka (11’), Maddison (21’), Ndidi (33’) – Mladenović (26’)
  • Żółte kartki: Thomas (61’), Albrighton (89’) – Mladenović (38’), Wieteska (48’), Jędrzejczyk (87’).
  • Leicester City: Schmeichel – Castagne, Soyuncu, Evans, Thomas – Soumare (Dewsbury-Hall 63’), Maddison (Perez 63’), Ndidi – Lookman (Albrighton 85’), Barnes, Daka (Iheanacho 85’)
  • Legia Warszawa: Miszta – Johansson (Hołownia 46’), Wieteska, Jędrzejczyk – Ribeiro, Slisz, Martins (Celhaka 71’), Mladenović (Skibicki 71’) – Muci, Emreli (Włodarczyk 78’), Luquinhas (Pekhart 78’)

– To było bardzo ciężkie spotkanie. Od początku meczu Leicester narzuciło nam swój styl gry. Z biegiem czasu zmieniliśmy nieco ustawienie i wówczas nasza gra zaczęła wyglądać lepiej. Przy wyniku 0:2 udało nam się zbliżyć do rywala, ale po stałym fragmencie gry zrobiło się 1:3. Brakowało nam zbyt wiele, żeby zdobyć dwie bramki takiej drużynie jak Leicester. – powiedział trener Legii Marek Gołębiewski – Yuri Ribeiro i Filip Mladenović to typowi wahadłowi. Nie mając większej możliwości wyboru zdecydowaliśmy się grać piątką obrońców. Po stracie gola zmieniliśmy sposób gry na czwórkę defensorów, ale potem straciliśmy dwie bramki. Na boisku grają piłkarze, a systemy są tylko po to, aby odpowiednio się przeciwstawić.

– O dalsze plany wobec mojej osoby należy pytać prezesa. Podpisywałem kontrakt i zostałem poinformowany o tym, że jestem trenerem tymczasowym. Wyniki na pewno mnie nie bronią

– Nie obawiam się, bo mówiąc przewrotnie, każdy zawodnik zdaje sobie sprawę gdzie gra. Dla każdego trenera zawodnik powinien zostawiać swoje serce. Zawodnicy doskonale wiedzą, gdzie są i będą oddawać swoje serce dla Legii.

– Jestem osobą żywiołową i reaguje na to, co dzieje się na boisku. Jeżeli zawodnik popełnił błąd, który kosztował nas utratę bramki, to właśnie tak zareagowałem.

– Luquinhas był dzisiaj wyróżniająca się postacią. Jeżeli mielibyśmy w składzie dwóch czy trzech piłkarzy o podobnym profilu, to na pewno łatwiej byłoby mu notować lepsze liczby.

Leicester – Legia fot.Mateusz Kostrzewa/legia.com

– Nie jesteśmy zadowoleni, przegraliśmy. Mogliśmy dziś zagwarantować sobie awans do kolejnej rundy, ale to się nie udało. To dla nas trudny moment, przegrywamy za dużo spotkań. Musimy grać lepiej, dziś mierzyliśmy się z topową drużyną, choć mogliśmy osiągnąć lepszy wynik. Nie widziałem dokładnie sytuacji na trybunach, nie mogę jej skomentować. – powiedział Andre Martinsa

– Mieliśmy swoje minuty, kiedy mogliśmy zachować się lepiej, szczególnie końcówka pierwszej połowy nie była zła w naszym wykonaniu. Niestety kolejny raz tracimy gole w prosty sposób. – powiedział Filip Mladenovic – Leicester City gra w taki sposób, w jaki gra każdy duży klub. Jego zawodnicy mają jakość, było to widać w każdym elemencie gry. To rywale kontrolowali przebieg spotkania.

fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author