Czytasz: Groźny wypadek w Wodzisławiu Śląskim

Groźny wypadek w Wodzisławiu Śląskim

Śledczy z wodzisławskiej komendy wyjaśniają okoliczności sobotniego wypadku w Wodzisławiu.

Jak do tej pory, wszystko wskazuje na to, że nadmierna prędkość była przyczyną zdarzenia, w którym poważnie ranny został kierowca peugeota. Apelujemy o rozwagę!

W sobotę o godzinie 11.15 mundurowi zostali wezwani na ulicę Św. Warzyńca w Wodzisławiu, gdzie doszło do groźnego wypadku. Na miejscu był już obecny zespół pogotowia ratunkowego, który prowadził reanimację kierowcy peugeota oraz dwa zastępy straży pożarnej. Jak ustalili policjanci z ruchu drogowego, przyczyną zdarzenia prawdopodobnie była nadmierna prędkość.

Kierowca osobówki jadąc ulicą Św. Wawrzyńca w kierunku Skrzyszowa, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, gdzie uderzył najpierw w słup oświetleniowy, a następnie w betonowy przepust i kolejny słup sieci elektrycznej. Prędkość pojazdu, a także siła uderzenia była tak duża, że kierowca wypadł z samochodu. 30-latka przewieziono do jastrzębskiego szpitala, gdzie nadal prowadzono jego reanimację.

Udało się przywrócić czynności życiowe, ale lekarze określają stan mężczyzny jako ciężki. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci oraz biegły z zakresu ruchu drogowego. Teraz, na bazie zgromadzonego materiału, śledczy będą wyjaśniać dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Nadmierna prędkość to wciąż jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. W ubiegłym roku wodzisławscy policjanci nałożyli 2885 mandatów karnych za to wykroczenie, a także zatrzymali 15 praw jazdy w związku z przekroczeniem prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym.

Policja apeluje o rozważną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, lepiej dojechać później, ale bezpiecznie.

Czytaj więcej