Czytasz: Pilne! Wypadek Polskiego Busa na krajowej "9". 30 rannych

Pilne! Wypadek Polskiego Busa na krajowej "9". 30 rannych

Pojazd przewrócił się na krajowej "9". Trasa jest zablokowana. Karetki i śmigłowiec zabrały rannych do szpitala.

Aktualizacja

8.27

Prawie 30 osób rannych to bilans tragicznego wypadku Polskiego Busa relacji Warszawa-Rzeszów, do którego doszło w sobotę nad ranem w Nowej Dębie w woj. Podkarpackiem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca zahaczył o latarnię i wjechał do rowu, po czym pojazd przewrócił się na bok. Podróżowało  nimok. 80 osób. Do szpitali trafiło 29 osób. Na miejscu wypadku był m.in. helikopter pogotowia lotniczego. Kierwca pojazdu 58-letni mężczyzna był trzeźwy.

Wypadek wydarzył się przed godziną 6 na drodze krajowej nr 9. Trasa jest zablokowana, policja szacuje, że utrudnienia potrwać mogą jeszcze ok. 2 godzin. 

7.45

Co najmniej 17 osób zostało rannych, w tym kilka ciężko w wypadku Polskiego Busa. Jedna została już przewieziona helikopterem do szpitala do Rzeszowa. Według informacji straży pożarnej, wszystkie osoby zostały już uwolnione z autobusu, z czego 12 zabrano do szpitala. Mają tam jeszcze trafić kolejne. Niewykluczone, że kierowca autokaru na moment odwrócił się w czasie jazdy i zaczął rozmawiać z pasażerką, co mogło spowodowało wypadek. 

7.00

Polski Bus przewrócił się w Nowej Dębie koło Tarnobrzega na Podkarpaciu na drodze krajowej numer 9 - podało rmf24.pl Jechało nim 85 osób, 30 zostało rannych.

Na miejsce zdarzenia zmierza 15 karetek pogotowia oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Polski Bus to firma, która obsługuje wiele tras, docierając między innymi do: Bydgoszczy, Częstochowy, Gdańska, Katowic, Kielc, Krakowa, Lublina, Łodzi, Opola, Ostrowca Świętokrzyskiego, Płocka, Poznania, Radomia, Rzeszowa, Torunia, Warszawy, Wrocławia i Zakopanego. Ponadto  obsługuje kilka europejskich lokalizacji takich jak: Berlin, Lotnisko Berlin Schönefeld, Bratysławę, Budapeszt, Pragę oraz Wiedeń.