Czytasz: 1,5 godziny dłużej! Koszmar dla podróżnych PKP

1,5 godziny dłużej! Koszmar dla podróżnych PKP

Na trasie Częstochowa – Katowice jest przerwa w ruchu - podały PKP Polskie Linie Kolejowe. Dalekobieżne mają nawet 90 minut opóźnienia.

Pociągi dalekobieżne są kierowane zmienioną trasą przez Włoszczowę. Czas podróży może być dłuższy o ok. 90 min. Informacje o zmianach przekazywane są podróżnym na stacjach i przystankach oraz w pociągach. Wprowadzono zastępczą komunikację autobusową na trasie Częstochowa - Zawiercie.

Wypadek pociągów w Myszkowie - jest komunikacja zastępcza

Podstawionych jest pięć autobusów, ale to i taka mało z powodu ogromnego ruchu na tej trasie. Michał Wawrzaszek, rzecznik Kolei Śląskich przyznaje, że najlepiej, gdyby dziś pasażerowie na tej trasie skorzystali z innego środka lokomocji niż kolej.

Sprawdziliśmy, jak wygląda obecnie sytuacja na Dworcu PKP w Katowicach. Pociągi podmiejskie mają co najwyżej 10 minutowe opóźnienia. Nie ma tłoku na peronach. 

Wypadek pociagów w Myszkowie bez ofiar. Służby działają

O godzinie 4:30 na trasie Myszków - Zawiercie, pociąg towarowy relacji Jaworzno Szczakowa-Ełk wiozący węgiel wjechał w tył pociągu relacji Trzebinia - Wróblin Głogowski, złożony z 16 cystern z olejem opałowym. Nikt nie zginął. Maszynista pierwszego z pociągów został lekko ranny.

Służby techniczne PLK przygotowują działania. Na miejsce wypadku podstawiono pociąg ratunkowy, który będzie pracował przy usuwaniu skutków wypadku.Teren jest zabezpieczony, pracuje tam 20 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy czekają cysternę, do której przepompowany zostanie olej z uszkodzonego wagonu.

Powołana została komisja do zbadania przyczyn wypadku. Na razie kolej nie jest w stanie powiedzieć jak długo potrwają utrudnienia.

Zobacz zdjęcia z katastrofy kolejowej na trasie Myszków - Zawiercie:

Zdjęcia dzięki uprzejmości Dawida Markysza

GDZIE JESZCZE SĄ OPÓŹNIENIA? PODAJĄ KOLEJE ŚLĄSKIE
 

LINIA S1

7:40

Na linii S1 z powodu przerwy w ruchu do godziny 08:00 na odcinku Poraj – Zawiercie – Poraj od godziny 08:00 na odcinku Myszków- Zawiercie – Myszków kursuje zastępcza komunikacja autobusowa.

 

LINIA S1

7.30

Z dworca autobusowego w Częstochowie ze stanowiska nr 1 odjedzie autobus ZKA do Zawiercia.

LINIA S5

5:35

Na linii Sól - Zwardoń powalone drzewo na sieci, przerwa w ruchu. Na tym odcinku kursować będzie komunikacja zastępcza.


LINIA S31

5:28

Powalone drzewa na linii Mysłowice - Mysłowice Brzezinka. Przerwa w ruchu. Pociągi skierowane będą drogą okrężną przez Sosnowiec Jęzor.


LINIA S 1 i S4

5:22

Na linii Zawiercie - Myszków oraz Tychy - Tychy Lodowisko powodu powalonych drzew na sieci przerwa w ruchu. Będzie uruchamiana komunikacja zastępcza.

LINIA S8 

Pociąg relacji Lubliniec 4:57 - Katowice 6:21 stoi na stacji Radzionków. Przyczyną jest zanik napięcia w sieci trakcyjnej.

Czytaj więcej