Czytasz: Wypadek w KWK Piast w Bieruniu [aktualizacja]

Wypadek w KWK Piast w Bieruniu [aktualizacja]

Wypadek w kopalni Piast. 35-latek przetransportowany do szpitala w Sosnowcu.

Aktualizacja:

Stan górnika jest stabilny. Obecnie przebywa na oddziale okulistycznym św. Barbary w Sosnowcu.

Wcześniej pisaliśmy:

W kopalni Piast w Bieruniu doszło do wypadku. Poszkodowana jedna osoba, 35-letni górnik, pracownik kopalni. Lekarz pogotowia zadecydował o transporcie mężczyzny do szpitala śmigłowcem.

- Do zdarzenia doszło na kopalni Piast-Ziemowit, ruch Piast, 650 metrów pod ziemią. Górnik pracował na ścianie 390, pokład 209. Tam doszło do oderwania się kawałka ściany ze stropu. Odłamek ranił w udo mężczyznę - mówi Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej. - Ranny został przetransportowany na powierzchnię, gdzie udzielono mu pomocy. Lekarz zadecydował o wezwaniu do rannego śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna jest przytomny.

W akcji ratunkowej udział brały dwa zastępy straży pożarnej z Tychów. 35-letni górnik pracuje w kopalni Piast od 2008 roku. Rannego mężczyznę przetransportowano do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu, gdzie jest poddawany badaniom.

Wypadek w kopalni Piast 650 metrów pod ziemią:

KOLEJNY WYPADEK W Śląskiej KOPALNI

W piątek, 2 czerwca, doszło do śmiertelnego wypadku w kopalni Wieczorek. To kolejne w ostatnim czasie nieszczęśliwe zdarzenie w śląskich kopalniach. Zaledwie kilka dni wcześniej, 29 maja, czterej górnicy zostali poszkodowani w wyniku silnego wstrząsu, do którego doszło w kopalni Mysłowice-Wesoła w Mysłowicach. Jeden z rannych został śmigłowcem przewieziony do szpitala, pozostali trzej górnicy mieli lżejsze obrażenia.

Według danych WUG, od początku roku do końca kwietnia w polskim górnictwie doszło do 678 rozmaitych wypadków, w tym w 537 górnictwie węglowym. Górnicy ponieśli śmierć w kopalniach węgla kamiennego: Mysłowice-Wesoła, Wieczorek, Janina, Bogdanka, Ruda (ruch Bielszowice), a także w kopalni rud miedzi Polkowice-Sieroszowice, kopalni rud cynku i ołowiu Olkusz-Pomorzany oraz likwidowanym wyrobisku kopalni piasku Niemce-Rokitno II na Lubelszczyźnie.

Czytaj więcej