Czytasz: Dwoje poszkodowanych i ofiara śmiertelna w wypadku na DK86 [aktualizacja]

Dwoje poszkodowanych i ofiara śmiertelna w wypadku na DK86 [aktualizacja]

Ciężarówka wywróciła się i przygniotła osobówkę. Występują utrudnienia w ruchu

AKTUALIZACJA

Nie żyje kobieta, która prowadziła samochód osobowy. Lekarz dyżurny stwierdził zgon na miejscu. W wypadku ucierpiały jeszcze dwie osoby - kobieta i mężczyzna. Pasażerka trafiła już do szpitala.

19.00

Do późnych godzin popołudniowych trwało usuwanie skutków wypadku na DK86 na wysokości ul. Beskidzkiej w Tychach, przy zjeździe na ul. Tadeusza Boya Żeleńskiego.

13:55

Ratownicy dotarli do zakleszczonej kobiety, która prowadziła samochód osobówki.

13:35

Jak informuje straż pożarna, udało się dotrzeć do trzeciej osoby podróżującej w samochodzie osobowym. Stan poszkodowanej wciąż nie jest znany. Ratownicy medyczni pracują na miejscu zdarzenia.

Utrudnienia w Tychach na ul. Beskidzka, przy zjeździe na ul. Tadeusza Boya Żeleńskiego (DK86), mogą potrwać nawet dwie godziny. 

Aktualnie nie można zjechać z DK 86 w kierunku Katowice-Kostuchna i Mysłowice-Wesoła oraz wyjechać z ulicy Tadeusza Boya Żeleńskiego na DK 86 w kierunku Katowic.

zdjęcia: 112Tychy-Tyskie Służby Ratownicze, Facebook/Informacje drogowe Katowice i okolice

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY

Do zdarzenia doszło dziś przed godz. 12. Na łuku drogi nr 86, przy zjeździe z Kostuchny, przewrócił się ciągnik siodłowy wiozący węgiel. Podczas zdarzenia ciężarówka wylądowała na samochodzie osobowym. Dodatkowo węgiel z naczepy wysypał się na auto.

Jak informuje drogówka, w osobówce podróżowały trzy osoby. Dwie z nich zostały wyciągnięte, policja cały czas próbuje znaleźć trzecią osobę. Na razie nie wiadomo, co się z nią stało.

W wypadku nie ucierpiał kierowca ciężarówki. Jak ustaliła policja mężczyzna był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia cały czas trwają czynności. DK 86 jest przejezdne. Jednak podczas usuwania samochodu ciężarowego ruch może zostać wstrzymany. 

O zdarzeniu informuje również KZK GOP. Przewoźnik ostrzega przed utrudnieniami na trasie Mysłowice-Katowice. 

Czytaj więcej