Czytasz: Koszmarna droga do Warszawy. Śmiertelny wypadek na DK1

Koszmarna droga do Warszawy. Śmiertelny wypadek na DK1

Pierwszy wypadek w Częstochowie, kolejny przed łodzią. Jazda do stolicy ze Śląska to dzisiaj koszmar.

Aktualizacja

17.46

Po tym, jak zakorkowało się w Częstochowie z powodu wypadku z udziałem motocyklisty i osobówki, w którym dwie osoby zostały ranne, znów korek. Na 410 kilometrze DK1 w kierunku Łodzi 28-letni kierowca półciężarowego samochodu Iveco śmiertelnie potrącił 22-latka, który w pobliżu drogi kosił trawę. Pracował dla jednej z prywatnych firm, która była podwykonawcą Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. Sprawca wypadku był trzeźwy. Ruch w kierunku Łodzi odbywa się lewym pasem, pozostałe są zablokowane. Na miejscu wypadku pracuje policja i prokurator.

 17:35

Jak poinformowała Marta Ladowska rzeczniczka częstochowskiej policji, 28-letni kierowca motocykla marki Yamaha transportowany jest właśnie do szpitala. Ladowska dodaje, że wypadek najprawdopodobniej spowodowała kierująca samochodem marki Ford Fiesta.

Wcześniej pisaliśmy

Kierowcy donoszą o gigantycznym korku już od wjazdu do Częstochowy. To skutek wypadku z udziałem motocyklisty, do jakiego doszło kilkanaście minut temu kilkaset metrów przed Galerią Jurajską, na wysokości ul. Krakowskiej. Na jezdni leży motocyklista. Motocykl zderzył się z samochodem osobowym. Dwie osoby ranne. Wezwano pogotowie i straż pożarną. Trwa akcja ratunkowa.

Zablokowany jest lewy i środkowy pas ruchu w kierunku Warszawy. Ruch odbywa się jednym pasem.

Czytaj więcej