Czytasz: Wypadek autokaru pod Częstochową
Nad ranem tir najechał na tył autokaru wiozącego dzieci na wycieczkę do Zakopanego. Są ranni.

13:00 AKTUALIZACJA

Kierowca samochodu ciężarowego został przyjęty na oddział chirurgii ogólnej. Pacjent jest przytomny, stabilny, ma stłuczone kolana oraz podejrzenie wstrząśnienia mózgu. Stan dzieci przebywających w częstochowskim szpitalu w opinii dra Jerzego Dery jest dobry. - Najmłodsi są na obserwacji, nic się dzieje - tłumaczy lekarz.


Rozpędzona ciężarówka uderzyła w środę rano w autobus wiozący m.in. dzieci i młodzież na wycieczkę do Zakopanego. Do wypadku doszło na krajowej "jedynce" w Wikłowie koło Częstochowy.

Wypadek w Wikłowie

Według wstępnych ustaleń policji kierujący samochodem ciężarowym najechał na tył autokaru, w którym podróżowały dzieci i osoby dorosłe. Była to wycieczka do Zakopanego. Kierujący samochodem ciężarowym, został przewieziony do szpitala w Radomsku, z kolei 9-letnie dziecko, 17-letni pasażer i 27-letni opiekun zostali przewiezieni do szpitala w Częstochowie przy ulicy Bialskiej. Z informacji uzyskanych przez policję wynika, że obrażenia poszkodowanych nie są ciężkie, nie zagrażają ich życiu.

Aktualnie ratownicy medyczni sprawdzają, czy pozostali pasażerowie wymagają hospitalizacji. Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku w Wikłowie; być może przyczyniła się do niego nadmierna prędkość lub nieuwaga kierowcy ciężarówki. Kierowcy oby pojazdów byli trzeźwi. Autokarem, oprócz kierowcy, podróżowały 54 osoby, głównie dzieci i młodzież. Na pobliskiej stacji benzynowej w Wikłowie pasażerowie czekają na inny autobus, którym pojadą w dalszą drogę.

WIKŁÓW - UTRUDNIENIA

Policjanci nie posiadają informacji dotyczących badań stanu technicznego autobusu. Wypadek spowodował utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 1 między Radomskiem a Częstochową, w stronę Częstochowy i Katowic - na wysokości stacji paliw w Wikłowie zablokowany jest prawy pas, ruch odbywa się wyłącznie lewą jezdnią. Nie było jednak potrzeby wytyczenia objazdów. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 8.

Czytaj więcej