Silesion.PL

serwis informacyjny

Wyniki Polaków z 2 dnia MŚ Amatorskiego MMA 2019 w Bahrajnie

Za nami drugi dzień Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2019 w Bahrajnie, w którym Polacy stoczyli kolejne boje.

Zwycięsko ze swojego drugiego pojedynku na turnieju wyszedł ponownie Emil Piątek. Świetnie poradziła sobie również Klaudia Syguła, która już w pierwszej rundzie poddała zawodniczkę z Ukrainy.

Za nami niezwykle intensywny dzieńopowiada Kamil Zawarski, jeden z trenerów reprezentacji.Emil Piątek idzie jak burza. Dzisiaj w walce o strefę medalową zdominował na pełnym dystansie bardzo groźnego Irlandczyka. Jutro walka o finał z Hiszpanem, który wyeliminował aktualnego mistrza świata z Rosji. Znakomicie turniej rozpoczęła Klaudia Syguła, która idealnie zrealizowała swój plan na walkę nie dając rywalce z Ukrainy żadnych szans i poddając ją duszeniem zza pleców w niespełna dwie minuty. Jutro walka o strefę medalową z reprezentantką gospodarzy. Poza Emilem i Klaudią do gry wkracza również Błażej Romanowski, który zmierzy się z Rosjaninem.

Oficjalne wyniki drugiego dnia zmagań:

  • Waga lekka 70,3 kg (155 lbs) Emil Piątek pokonał Ryana Keogha (Irlandia) jednogłośną decyzją sędziów (30-26, 30-27, 30-27)
  • Waga piórkowa 65,8 kg (145 lbs) Klaudia Syguła pokonała Tetianę Liashuk (Ukraina) przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:32, runda 1

Niestety zaplanowana na drugi dzień mistrzostw walka Pauliny Giemzy nie doszła do skutku, ze względu na zbyt późne pojawienie się Polki na ważeniu. W pierwszym dniu mistrzostw ważenie zawodników przeciągnęło się do godziny 8:00. Z uwagi na brak problemów z wagą zaplanowano, że Paulina pojawi się na ważeniu w drugim dniu o godzinie 7:30. W wyniku niedopatrzenia i błędów komunikacyjnych okazało się jednak, że rejestracja obecności na ważeniu zakończyła się pół godziny wcześniej. Paulina pomimo interwencji nie mogła zostać zważona i tym samym nie przystąpiła do rywalizacji.

Zestawienia polskich zawodników na trzeci dzień mistrzostw:

  • Waga piórkowa 65,8 kg (145 lbs) Klaudia Syguła vs. Sabrina Laurentina De Sousa (Bahrajn)
  • Waga ciężka 120.2 kg (265 lbs) Błażej Romanowski vs. Zaurbek Magomedov (Rosja)
  • Waga lekka 70,3 kg (155 lbs) Emil Piątek vs Antoni Josep Marti Segarra (Hiszpania)

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA 2019 odbywa się na terenie Khalifa Sport City – kompleksu sportowego położonego w Manamie, stolicy Bahrajnu. Łącznie w zawodach bierze udział 452 zawodników z 51 krajów.

International MMA Federation (IMMAF) jest największą na świecie organizacją zajmującą się promocją amatorskiego MMA. Marka ta powstała w 2012 roku i dziś należą do niej organizacje zajmujące się amatorskim MMA z ponad 90 krajów na świecie. Od 2014 roku, IMMAF przygotowuje pod swoimi skrzydłami mistrzostwa świata amatorskiego MMA, które przyciągają setki zawodników z różnych zakątków globu. Zawody te, są największym tego typu wydarzeniem na świecie. Ich pierwsze trzy edycje odbyły się w USA, w Las Vegas. Od 2017 roku, organizowane są natomiast w Bahrajnie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024