Czytasz: Wyniki matur można sprawdzić on-line. Jak?

Wyniki matur można sprawdzić on-line. Jak?

Już jutro, 30 czerwca, wszystko będzie jasne. Maturzyści poznają wyniki matur.

Język polski, matematyka, historia czy geografia? Absolwenci liceów zdawali matury w maju. Wyniki matur będą przepustką na studia. Maturzyści w napięciu czekają więc na piątek. Wtedy wszystko będzie jasne. Jak poszła im matura dowiedzą się w szkole, ale nie tylko. Wyniki matur można też sprawdzić w internecie.

Jak sprawdzić wyniki matury 2017?

Trzeba po północy, w nocy z czwartku na piątek, zalogować się na stronie OKE. Do tego będą potrzebne login i hasło przekazane w lutym przez dyrektorów szkół. Zginęły? Nie martwcie się. W awaryjnych sytuacjach dyrektorzy szkół mają dostęp do bazy loginów i haseł i w razie wypadku mogą je przekazać drugi raz.

Login do strony OKE to PESEL, który należy spisać z dowodu osobistego. Hasło do logowania się na stronie OKE każdy maturzysta otrzymał osobiście.

Wyniki matur i świadectwa dojrzałości będą czekały na uczniów w szkołach. Można je odebrać w dowolnym czasie.

Jak sprawdzić wyniki matury 2017 na stronie OKE?

Logujemy się na stronie OKE, np. www.oke.jaworzno.pl i wchodzimy w zakładkę Serwis. Tam znajdują się wyniki matury 2017. Należy odnaleźć tam zakładkę "dla ucznia", a następnie wpisać login i hasło do serwisu OKE.

Kiedy matura będzie zdana?

W tym roku około 284 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników przystąpiło do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego. Jak to wyglądało w naszym regionie? Z 629 szkół w województwie śląskim, maturę będzie zdawać 41 066 uczniów. Po raz pierwszy będzie ją zdawać 31 498 uczniów. 9568 będzie absolwentów z lat ubiegłych.

Aby zdać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Wynik egzaminu z przedmiotu do wyboru nie ma wpływu na uzyskanie świadectwa maturalnego, służy tylko przy rekrutacji na studia.

Maturzysta, który nie zda jednego obowiązkowego egzaminu, ma prawo do poprawki pod koniec sierpnia. Ten, kto nie zda więcej niż jednego egzaminu, może poprawiać się dopiero za rok.

Czytaj więcej