Czytasz: Wylicytuj młodą polską sztukę i wesprzyj hospicjum

Wylicytuj młodą polską sztukę i wesprzyj hospicjum

Na aukcję wystawiono obraz jednego z najlepszych współczesnych polskich akwarelistów.

Krzysztof Ludwin to polski malarz, akwarelista, architekt oraz wykładowca akademicki. W latach 1981-1987 studiował architekturę na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, a następnie, w latach 1987-1988 na Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Form Przemysłowych. Artysta zajmuje się malarstwem sztalugowym, głównie akwarelą.

"Nerwowy ekspresjonista"

Malując na płótnie, akrylem i farbami olejnymi, używa przy tym lekkiej żywicy – damaru. Dzięki temu zyskuje efekty zbliżone do malarstwa akwarelowego.

Wypracował sobie własny styl, który nazywa „nerwowym ekspresjonizmem”.

Na jego obrazach prawie nigdy nie brakuje elementów architektury. Prestiżowy magazyn francuski Pratique des Arts zaliczył go do grona 50. najlepszych współcześnie akwarelistów. Krzysztof Ludwin Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz do Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Na malstwo mają wpływ wulgarności i romantyzm

- Zwykle robię szkic ołówkiem lub węglem i kredą, aby następnie na podstawie czarno białego rysunku stworzyć akwarelę w studio. Tak namalowaną nierzadko wykorzystuję do wykonania obrazu olejnego. Pracuję szybko, nerwowo, pod wpływem rytmu muzyki, sączącej się z przestrzeni za plecami. Podczas malowania czasem wyłączam światło, jeżeli jest wieczór tak, aby kontrolować kontrasty w obrazie – mówi artysta.

I dodaje: - Na malarstwo w moim wykonaniu ma wpływ mój styl życia. Ludzie, których spotykam, codzienne kłopoty, wulgarności, romantyzm, melancholie, cynizm, walka o czas do malowania, o pieniądze za obrazy, litry herbaty zielonej, od czasu do czasu alkohol, autodyscyplina, tolerancja dla idiotów, miękkie serce, miłość do kobiet, ich dusz i ciał, rozmowy z kolegami malarzami i architektami.

Wernisaż prac Ludwina odbędzie się 16 grudnia o godz. 15 w Galerii Sztuki Współczesnej „...Nowe Inspiracje” (Katowice, ul. Porcelanowa 23).

Autor podarował też pracę na aukcję charytatywną dla nowego hospicjum w Sosnowcu. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na wyposażenie hospicjum. Cena wywoławcza to 1000 złotych, a aukcja odbywa się pod numerem telefonu 577 971 098.

Czytaj więcej