Czytasz: Wyjątkowy turniej. Dla Kmiecików

Wyjątkowy turniej. Dla Kmiecików

Darek w fusbal grał od małego. Teraz, by upamiętnić rodzinę Kmiecików, na chorzowskim parkiecie o gole powalczą inni.

Najpierw rodzina, potem praca, wreszcie piłka nożna. Darek miał swoje priorytety. Sport był jednym z nich. - Grał już od małego, na podwórku, potem w szkole i u trenera Gerarda Cieślika – wspominają Mirosław i Maria Kmiecikowie, rodzice Darka. Pokazują czarno-białe zdjęcia, na których Darek wspólnie z młodszym bratem pozują do obiektywu na tle piłkarskiego boiska. I te zrobione wiele lat później - kolorowe, na których Darek schodzi z murawy po jednym z meczów. Na rękach trzyma swojego syna Remigiusza. Zdjęcie zrobiła synowa Kmiecików – Brygida.

 

 

Właśnie dlatego na sportowo jego bliscy, przyjaciele i znajomi chcą uczcić pamięć tragicznie zmarłej dwa lata temu rodziny. II Piłkarski Memoriał Kmiecików odbędzie się w sobotę, 22 października w Chorzowie, rodzinnym mieście Darka. W turnieju organizowanym w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113 weźmie udział około 10 zespołów. O gole powalczą koledzy po fachu Brygidy i Darka. Zagrają między innymi drużyny TVN, TVP, Gazety Wyborczej, Urzędu Miasta Chorzów czy Urzędu Miasta Katowice.

Podczas meczu odbędzie się także zbiórka do puszek i licytacja sportowych gadżetów, z której dochód organizatorzy przekażą śląskiej fundacji Iskierka, pomagającej dzieciom z nowotworami.

Memoriał potrwa od 10 do 17, wstęp jest bezpłatny.

Wczesnym rankiem 23 października 2014 roku, w kamienicy przy ul. Chopina w Katowicach wybuchł gaz. Eksplozja niemal doszczętnie zniszczyła budynek. W katastrofie zginął reporter Faktów TVN Dariusz Kmiecik, jego żona – dziennikarka TVP Katowice Brygida Frosztęga-Kmiecik oraz ich syn Remigiusz.