Czytasz: Wyjątkowa sala lekcyjna. Każdy będzie chciał się tu uczyć

Wyjątkowa sala lekcyjna. Każdy będzie chciał się tu uczyć

Ekopracownia z prawdziwego zdarzenia. Z tablicą multimedialną, projektorem i roślinami, samodzielnie wyhodowanymi przez uczniów. Taka sala lekcyjna powstanie w Bąkowie.

Jeszcze bieżący się nie skończył, a już w bąkowskiej podstawówce szykują się do kolejnego roku szkolnego. - Po reformie uczniowie ósmych klas z Bąkowa i Zabłocia będą uczęszczać do placówek, gdzie wcześniej były gimnazja. Pilną potrzebą okazało się wyposażenie szkół w pracownie pod zajęcia przyrodnicze – tłumaczy Dorota Kochman z Urzędu Miasta w Strumieniu.

Ambicje ważne, ale kosztowne

Nauczyciele i urzędnicy uparli się jednak, że nowe pracownie będą nietradycyjne. Założenie było takie, że mają być wyjątkowo przyjazne uczniom i świetnie wyposażone. Projekt, który opracowała gmina, nie jest jednak tani. Okazało się, że na powstanie sali lekcyjnej potrzeba kilkadziesiąt tysięcy złotych. - Przekazaliśmy na ten cel 30 tys. zł. Równocześnie szukaliśmy możliwości pozyskania pieniędzy ze źródeł zewnętrznych - mówi Anna Grygierek, burmistrz Strumienia.

Udało się. - Dostaliśmy dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Wśród 43 gmin starających się o fundusze gmin, jako jedyni z powiatu cieszyńskiego - chwalą się w strumieńskim magistracie.

wizualizacje: mat. pras. gminy Strumień

W kolorach trawy i słońca

Jak wyglądać będzie nowa zielona pracownia w Bąkowie? Będzie wyposażona w tablice multimedialną, projektor oraz laptop z oprogramowaniem. W sali staną też nowe meble, stół ekspozycyjny do wykonania doświadczeń i pomoce dydaktyczne - tablice, preparaty, urządzenia do przeprowadzania doświadczeń. Na parapetach zaś doniczki z kwiatami i roślinami wyhodowanymi przez uczniów. Zielonego będzie więcej. Pracownię czeka bowiem remont ścian i podłogi. - Całość kolorystycznie będzie nawiązywała do kolorów trawy i słońca.

Czytaj więcej