Silesion.PL

serwis informacyjny

Wyjątkowa Gala ligowej siatkówki zwieńczy fantastyczny sezon 2022/2023

Wyjatkowa Gala ligowej siatkowki zwienczy fantastyczny sezon 2022 2023

Wyjatkowa Gala ligowej siatkowki zwienczy fantastyczny sezon 2022 2023

Fantastyczny sezon ligowy 2022/2023 zwieńczy Gala ligowej siatkówki. Już 23 maja poznamy najlepszych z najlepszych, czyli Polska Liga Siatkówki przyzna kolejne Diamenty PLS, a kibice poznają najlepszą siatkarkę i siatkarza sezonu TAURON Ligi, PlusLigi i TAURON 1. Ligi. Nie zabraknie także odkryć sezonu, wyróżnień dla najlepszych obcokrajowców i trenerów. A wszystko to będzie można zobaczyć na sportowych antenach Telewizji Polsat, transmisja od godziny 20.

Przypomnijmy, że przed rokiem Polska Liga Siatkówki zorganizowała wyjątkowe wydarzenie – Galę z okazji swego 20-lecia. Siatkarką 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki wybrano Izabelę Bełcik, siedmiokrotną mistrzynię Polski i trzykrotną medalistkę mistrzostw Europy. Siatkarzem 20-lecia PLS została legenda PGE Skry Bełchatów – Mariusz Wlazły, dziewięciokrotny triumfator PlusLigi. Wręczono także specjalne „Diamenty 20-lecia PLS”, które otrzymały Grupa Polsat Plus, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. oraz Grupa Azoty ZAK S.A. za wieloletnie wspieranie naszych rozgrywek oraz drużyn. Dodatkowo wyróżniono także sprawozdawcę 20-lecia PLS – komentatora Polsatu Sport Tomasza Swędrowskiego.

W tym roku nagrody dotyczyć będą rozgrywek 2022/2023, w których szczególnie panowie mają wyjątkowe powody do dumy – przypomnijmy, że dwie polskie drużyny zagrają w wielkim finale Champions League 20 maja w Turynie. W trakcie gali znani zatem będą nie tylko mistrzynie i mistrzowie Polski, ale także triumfatorzy Ligi Mistrzów.

Pragniemy, by gala najlepszej ligowej siatkówki na stałe wkomponowała się w tradycję naszego środowiska i każdego roku była okazją do zgromadzenia najlepszych z najlepszych – podkreśla Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – To także doskonała okazja do wyróżnienia naszych partnerów biznesowych, bez których rozwój rozgrywek nie byłby możliwy. Dysponujemy w tym momencie wspaniałym potencjałem sportowym, zrobimy teraz wszystko, by nasze mecze były jeszcze lepszymi i bardziej atrakcyjnymi widowiskami – dodaje prezes.

W trakcie Gali wręczone zostaną kolejne Diamenty PLS oraz Złote Odznaki PLS, ogłoszone zostaną także wyniki głosowania specjalnej kapituły, która wybierze zwycięzców w kategoriach: 

  • Siatkarka sezonu 2022/2023
  • Siatkarz sezonu 2022/2023
  • Odkrycie sezonu 2022/23 TAURON liga
  • Odkrycie sezonu 2022/23 – PlusLiga
  • Obcokrajowiec sezonu – TAURON Liga
  • Obcokrajowiec sezonu – PlusLiga
  • MVP TAURON 1. Ligi
  • Trener sezonu 2022/23
  • Odkrycie Trenerskie sezonu 2022/23

PLS niewątpliwie jest synonimem sukcesu zawodowej ligi sportowej w Polsce – podkreślał przy okazji Gali 20-lecia Kamil Bortniczuk, minister Sportu i Turystyki. – Siatkówka jest świetnie opakowana, kapitalnie pokazywana w telewizji i przede wszystkim bardzo mocna sportowo. Jestem przekonany, że gdyby nie silny PLS nie byłoby też sukcesów reprezentacji, a z kolei te sukcesy napędzają siatkówkę ligową – dodał.

Gala na kilkuset gości odbędzie w warszawskim hotelu Arche, transmisję z niej przeprowadzi nasz wieloletni partner – Telewizja Polsat.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024