Czytasz: Wyhoduj sobie balkon. W jeden dzień!

Wyhoduj sobie balkon. W jeden dzień!

Nie trzeba mieć ogrodu, nie potrzebne są też umiejętności. Wystarczą dobre chęci i nasz poradnik. Sprawdź, jak w kilku krokach, w jeden dzień wyhodować sobie balkon.

Lemoniada na balkonie? Czemu nie, zwłaszcza na takim, który pachnie i tonie w zieloności. - To za trudne, a na rośliny czekać trzeba tygodniami – myślisz sobie. - Nic bardziej mylnego – przekonują specjaliści. Sprawdź, czy mają rację.

Piękny balkon: co ci będzie potrzebne

Od czego zacząć? Od wyposażenia się w narzędzia ogrodnicze. Warto je mieć, bo wielokrotnie przydadzą nam się później. Małą łopatką błyskawicznie i bez brudzenia sobie rąk poradzisz sobie z ziemią. Sadzaka używaj do zrobienia wysiewu w ziemi. - Z kolei nożyce ogrodnicze przydadzą się do pozbycia się starych i brzydkich liści oraz do zebrania warzyw i owoców, kiedy już dojrzeją – podpowiada Paweł Kobryński z www.shopalike.pl, gdzie kupimy odpowiednie narzędzia.

Nie może też zabraknąć konewki! Zwłaszcza, że te, które dziś oferują sklepy są też bardzo ładne.

Jak dużo słońca potrzebują Twoje rośliny?

Niezbędnym warunkiem do wyhodowania warzyw jest oczywiście światło! Żeby mieć piękne rośliny, umieśćmy je od strony południowej, południowo-wschodniej lub południowo-zachodniej. - Obserwuj, kiedy i gdzie dochodzi słońce na twoim balkonie. Najlepiej by balkon był skierowany na południe. Jeśli nie, to przynajmniej w kierunku zachodnim lub wschodnim – mówi Kobryński.

Jak dużo wody potrzebują Twoje rośliny?

Roślina musi być podlewana raz w tygodniu? A może dwa lub więcej? To pytanie zadaje sobie niejeden ogrodnik-amator. Specjaliści podpowiadają: - Wystarczy włożyć palec do doniczki i sprawdzić. Ziemia powinna być wilgotna, ale w doniczce nie powinno być kałuży.

Wykaż się kreatywnością. Upiększ swój balkon!

Jest na to kilka świetnych sposobów! Możesz ozdobić wszystko ledowymi lampkami lub własnoręcznie zrobionymi lampionami. - Wystarczy ciekawie przerobić stare opakowania po jogurcie lub coś podobnego i połączyć je drucikiem – podpowiada Kobryński.

Pomyśl też o klasycznych wiatrakach! Będą uroczo się kręcić przy każdym podmuchu wiatru.

Czytaj więcej