Czytasz: Wygrały z rakiem. Teraz pomogą Ślązaczkom

Wygrały z rakiem. Teraz pomogą Ślązaczkom

Cztery młode dziewczyny z Pomorza pokonały raka. Założyły fundację, a teraz powstanie oddział w Gliwicach, w którym pomoc znajdą Ślązaczki dotknięte chorobą nowotworową.

Fundację OmeaLife tworzą Olga, Magda, Ewelina i Agnieszka, czyli cztery młode dziewczyny z Pomorza. Poznały się przed gabinetem onkologa trzy lata temu, kiedy dowiedziały się, że mają nowotwór piersi. Przestały pracować? Pogrążyły się w smutku? Nic z tych rzeczy! Leczyły się i równocześnie pracowały, wychowywały dzieci, chodziły na imprezy i spotykały się z przyjaciółmi. Robiły plany na przyszłość i nie przestały marzyć. Dbały też o wygląd, nie przestały chodzić w szpilkach, malować się i nosić sukienek. Wiedziały, że się uda i nie straciły swojego optymizmu. Teraz chcą nim zarażać innych.

Pomagają na Pomorzu, w Gliwicach powstanie ich oddział

Od ponad roku prężnie działają w swoim województwie pomagając innym kobietom przejść przez trudny okres leczenia. Ich działania budzą zainteresowanie w całej Polsce.

Lekarze z Instytutu Onkologi w Gliwicach poznali OmeLife na jednej z konferencji medycznych i zobaczyli w nich potencjał. Zachęcili, by na Śląsku zrobiły oddział swojej fundacji. Dziewczyny zgodziły się bez wahania. Chcecie je poznać? Dziewczyny przyjadą do Gliwic w październiku, miesiącu walki z rakiem piersi. Odbędzie się spotkanie pod hasłem „Siła-Determinacja-Marzenia”, które będzie motywować pacjentów do walki z chorobą i zachęcać młode kobiety do regularnego kontrolowania zdrowia.

Opowiedzą o chorobie i walce z rakiem

Olga, Magda, Ewelina i Agnieszka opowiedzą o swojej chorobie i walce z rakiem. W spotkaniu wezmą też udział specjaliści: prof. dr hab. n. med. Krzysztof Składowski, dyrektor Centrum Onkologii w Gliwicach oraz dr Michał Jarząb, szef Breast Unit w Centrum Onkologii w Gliwicach. Silesion.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia. Kamil Durczok weźmie udział w spotkaniu, które poprowadzi Maria Zawała.

To będzie już trzecia edycja wydarzenia.

- Takie spotkania z osobami, które mają w sobie więcej Siły, Determinacji i Marzeń są szalenie ważne dla osoby, która walczy z chorobą lub kończy leczenie i nie wie co myśleć o przyszłości. Wierzymy też, że organizując ciekawe wydarzenie dotrzemy do szerszej grupy mieszkańców Śląska z przesłaniem odczarowującym wiele stereotypów – mówią dziewczyny.

Spotkanie odbędzie się 13 października o godz. 17 w gliwickim kinie Amok.

Więcej o dziewczynach i ich niezwykłych historiach przeczytacie w weekend. 

Czytaj więcej