Czytasz: Wygrało dobro zwierząt!

Wygrało dobro zwierząt!

W mysłowickim schronisku będzie wolontariat! Czy zmieni się też dyrektor schroniska?

Walka o wolontariat trwa od kilku lat. Wolontariusze do tej pory nie byli mile widziani w mysłowickim schronisku Towarzystwa Opieki Zwierzat. Zgłaszali nieprawidłowości związane z opieką sprawowaną nad podopiecznymi schroniska. W zeszłym tygodniu władze miasta, wolontariusze oraz reprezentanci TOZ spotkali się, by wypracować kompromis ws. schroniska i postępowania przetargowego, w którym TOZ jest jedynym uczestnikiem. Za pierwszym razem nie wyszło. Jak zakończyło się wtorkowe spotkanie?

>> CZYTAJ: AWANTURA O MYSŁOWICKI WOLONTARIAT TRWA <<

- Spotkanie było bardzo emocjonujące i burzliwe - relacjonuje nam Patrycja Jakubas, działaczka na rzecz mysłowickiego wolontariatu. Udało się jednak dojść do porozumienia i ustalić najważniejsze kwestie, dotyczące funkcjonowania placówki oraz poprawy życia podopiecznych schroniska.

- Po 2,5 godzinnym spotkaniu udało się ustalić kilka kwestii. Po pierwsze wznowiony zostanie wolontariat. Udało się również przeforsować oświetlenie terenu schroniska, przeprowadzanie pozadopcyjnych wizyt przez wolontariuszy, czy opieki weterynaryjnej sprawowanej przez dwóch weterynarzy - tłumaczy Patrycja Jakubas, reprezentująca wolontariuszy w czasie spotkania.

Już w ten czwartek będzie można ponownie zapisać się na wolontariat w mysłowickim schronisku. W najbliższym czasie ma również zostać wznowiony nabór dla nowych wolontariuszy. Tym razem wolontariat ma odbywać się trzy razy w tygodniu: we wtorki i czwartki, w okresie zimowym w godz. 10.00-16.00, w okresie letnim w dwie godziny dłużej oraz w soboty w godz. 10.00-14.00.

Schronisko dla zwierząt w Mysłowicach
Schronisko dla zwierząt w Mysłowicach

ZMIANA DYREKCJI SCHRONISKA JEST MOŻLIWA

Wolontariusze podczas spotkania zabiegali o zmianę dyrekcji schroniska.

- 2-letnie kontakty z panią dyrektor pokazały, że nie jest to osoba przychylna zwierzętom. Liczne nieprawidłowości które wykazaliśmy dowodzą, że aby w schronisku zaszły dobre zmiany, niezbędnym jest właśnie zmiana dyrekcji - piszą wolontariusze na Facebooku.

Taka ewentualność ma zostać rozważona na kwietniowym zebraniu Zarządu Głównego TOZ. Działacze mają nadzieję, że nowa dyrekcja powinna wyprowadzić schronisko na prostą.

ZMIANY ZOSTANĄ PODDANE WERYFIKACJI

Za dwa miesiące planowane jest kolejne spotkanie stron. Zostaną przeanalizowane poczynione zmiany oraz ewentualne problemy. Zapowiada się, że schronisko w Mysłowicach wyjdzie na prostą. Wierzą w to wolontariusze, władze miasta oraz TOZ.

Będziemy trzymać rękę na pulsie.