Czytasz: Zatańczą dla chorego Kacperka

Zatańczą dla chorego Kacperka

W sobotę w CINiB-ie odbędzie się wydarzenie charytatywne pod hasłem "Wygrajmy zdrowie dla Kacperka".

Dwuletni Kacper Ochala cierpi na siatkówczaka - groźny i bardzo rzadko spotykany nowotwór oka. Chłopiec ma za sobą wiele operacji i sześć cykli silnej chemii. Na razie wygrywa nowotwór, który zajmuje ¾ gałki ocznej Kacperka. To tykająca bomba. Polscy lekarze sygerują usunięcie oka. Jednak w Stanach Zjednoczonych Kacper poddając się kosztownej operacji mógłby zachować oko. Potrzebne są pieniądze.

Podczas sobotniego wydarzenia odbędzie się licytacja. Przedmioty z autografami znanych osobowości świata mediów i sportu, m.in. książka Szymona Hołowni, koszulka z autografem Mariusza Czerkawskiego, bilety na koncerty w NOSPR, a także niszowe przedmioty kolekcjonerskie. To wszystko będzie można wylicytować i pomóc Kacperkowi zachować oko, a może nawet życie!

W programie wydarzenia zaplanowano wiele ciekawych wykładów i warsztatów.  Podczas części artystycznej odbędą się również koncerty oraz pokaz tańca. Na miejscu obędą się konsultacje okulistyczne i wizerunkowe.

Akcja pod hasłem „Wygrajmy zdrowie dla Kacperka” odbędzie się w sobotę 3 grudnia w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka przy ul. Akademickiej. Początek w holu głównym o godz. 16:00.

Czytaj więcej