Silesion.PL

serwis informacyjny

Wygodne i trwałe: jak wybrać wysokiej jakości rajstopy dla dzieci

Wygodne i trwałe jak wybrać wysokiej jakości rajstopy dla dzieci

Każda dziewczynka – niezależnie od wieku – powinna w swojej szafie mieć kilka par wygodnych i ładnych rajstop. Są one bardzo uniwersalnym elementem garderoby, który dobrze sprawdzi się zarówno wiosną, jak i jesienią czy zimą, w stroju wyjściowym, ale także domowym. Trzeba jedynie wiedzieć, jak wybrać rajstopy dziewczęce, by faktycznie dobrze się sprawdziły.

Rajstopy dziewczęce – uniwersalny element garderoby na każdą porę roku

Nie ma w tym przesady. Odpowiednio dobrane rajstopy dziecięce faktycznie mogą być noszone zarówno w miesiącach chłodniejszych, jak i wiosną czy latem. Wystarczy tylko wybrać rajstopy o odpowiedniej grubości materiału:

  • rajstopy dziewczęce na lato powinny być wykonane z cieńszych, przewiewnych tkanin, które pozwolą skórze swobodnie oddychać. Najlepiej sprawdzi się tu oczywiście naturalna bawełna,
  • rajstopy na jesień i zimę muszą być wyprodukowane z materiału grubszego, który zapewni dziecku ciepło. Rajstopy takie zazwyczaj są wykonane z bawełny o większej gramaturze, nierzadko wzbogaconej o domieszkę syntetyków.

Rajstopy dziewczęce – jak jeszcze można je podzielić?

Wybierając rajstopy dziecięce dla córki, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich grubość, ale także inny aspekt: transparentność. Standardowo te elementy garderoby możemy podzielić na trzy podstawowe rodzaje: transparentne, półtransparentne i kryjące:

  • rajstopy transparentne – są to modele wykonane z cienkiego, przezroczystego, nieco przyciemnianego materiału, częściej noszone przez dorosłe kobiety niż przez dzieci. Jednak wiosną i latem, przy bardziej oficjalnych uroczystościach, takich jak komunia czy ślub, mogą być dobrym wyborem dla dziecka,
  • rajstopy półtransparentne – w tej kategorii znajdziemy rajstopy nieco przezroczyste, które zazwyczaj są modelem pośrednim między rajstopami „oficjalnymi” a casualowymi. Patrząc choćby na rajstopy dziewczęce Coccodrillo, możemy uznać, że zasadniczo są to modele utrzymane jednobarwne: różowe, białe, beżowe czy czarne,
  • rajstopy kryjące – jak wskazuje na to ich nazwa, są to modele nieprześwitujące, zarówno jednokolorowe, jak i zdobione barwnymi nadrukami i wzorami. Rajstopy kryjące często dobrze sprawdzają się jako elementy stroju casualowego i domowego – tym bardziej, że można tu znaleźć również przyjemne w dotyku, rajstopy grubsze, które z powodzeniem mogą zastąpić dresy.

Nie wiesz, gdzie kupić rajstopy dziecięce? Sprawdź ofertę sklepu Coccodrillo

Pamiętaj, że rajstopy dziewczęce – niezależnie od tego, jakiego modelu szukasz – powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które nie będą podrażniać skóry dziecka i będą przyjemne w dotyku. Najlepiej sprawdza się tutaj naturalna bawełna, w przypadku rajstop cieńszych, które mają być bardziej elastyczne – wzbogacona o elastan czy poliamid.Warto też mieć świadomość tego, że takie elementy garderoby dziewczęcej powinny być kupowane w sklepach o uznanej marce, najlepiej skoncentrowanych stricte na potrzebach najmłodszych. My polecamy na przykład sklep Coccodrillo – na stronie pl.coccodrillo.eu znajdziesz rajstopy dziecięce Coccodrillo na każdą okazję.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author