Czytasz: Będzie mocno padać. Synoptycy ostrzegają
Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu. Ogłoszono 2 stopień zagrożenia.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed zbliżającymi się intensywnymi opadami deszczu. Prawdopodobieństwo opadów to aż 90%. Najmocniej będzie padać w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. Ostrzeżenie obowiązywać będzie do jutra, do godz. 15.

W związku z opadami mogą się znacznie pogorszyć warunki do jazdy.  Na  terenie województwa śląskiego doszło dzisiaj do kilku kolizji spowodowanych złymi warunkami atmosferycznymi. 


Jak będzie jutro?

W nocy w południowo-wschodniej połowie Polski zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, opady deszczu. Na krańcach wschodnich początkowo lokalnie burze.  Temperatura minimalna od 11 st. na północnym zachodzie do 16 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich, jedynie na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru mogą osiągać nawet 70 km/h. 

W niedzielę w zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna we wschodniej połowie kraju i na Górnym Śląsku od 16 do 20 st., na pozostałym obszarze od 19 do 23 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków zachodnich i północnych.

 

źródło: IMGW-PIB

Czytaj więcej