Silesion.PL

serwis informacyjny

Wybuch gazu w bloku mieszkalnym przy ulicy Darwina w Tychach

fot. 112Tychy - Tyskie Służby Ratownicze

W Poniedziałek Wielkanocny Tychy obudziły się wstrząśnięte tragicznym zdarzeniem. Wybuch gazu w jednym z bloków mieszkalnych przy ul. Darwina spowodował kilkanaście poszkodowanych osób, jednakże na szczęście nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych. Akcja służb ratowniczych trwa nadal.

Do wybuchu doszło na parterze budynku wielorodzinnego przy ul. Darwina w poniedziałek rano. Strażacy, którzy natychmiast przybyli na miejsce, przystąpili do ewakuacji mieszkańców. Z budynku zostało ewakuowanych łącznie 20 osób. Na miejscu obecne są zarówno zastępy Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej, które zabezpieczają budynek.

Według informacji przekazanych przez asp. Szymona Gniewkowskiego, rzecznika komendy miejskiej PSP w Tychach, obecnie mamy trzynaście poszkodowanych. Cztery osoby są w stanie ciężkim i zostały przetransportowane do szpitali. Do działań ratowniczych zadysponowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował najciężej ranną osobę.

Na miejscu trwa intensywna akcja służb. Po ewakuacji klatki schodowej, strażacy przystąpili do przeszukiwania pomieszczeń. Jednakże obecnie nie jest znany stan budynku – biegli będą to oceniali w dalszych etapach działań. Budynek, w którym doszło do wybuchu, ma sześć pięter, a obecnie trwa weryfikacja, czy będzie nadawał się do zamieszkania.

Wybuch był odczuwalny w całym mieście, co wywołało liczne komentarze zaniepokojonych mieszkańców na mediach społecznościowych. W odpowiedzi na sytuację, Urząd Miejski w Tychach podstawiał specjalne autobusy dla mieszkańców, którzy musieli opuścić swoje mieszkania. Udzielana jest wszelka potrzebna pomoc.

Policja i straż pożarna nadal pracują na miejscu, aby zapewnić bezpieczeństwo i pomoc poszkodowanym. Trwa także weryfikacja przyczyn tragedii. Liczba ewakuowanych osób oraz ogrom szkód są na tyle znaczne, że akcja ratunkowa może potrwać jeszcze kilka godzin.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024