Czytasz: Wybory w śląskim PiS
Trwają wybory koordynatorów regionalnych partii Prawo i Sprawiedliwość.

Wojciech Szarama wybrany w Gliwicach, Stanisław Szwed w Bielsku-Białej. Dziś wybory w Częstochowie. Wygra Szymon Giżyński.

Wyniki wyborcze na Śląsku pokazują, że aktualni koordynatorzy dobrze wykonują swoją pracę, co docenia m.in. Jarosław Kaczyński.
- mówi nam Michał Ciechowski koordynator ds. struktur

W województwie śląskim zaskoczenia nie będzie. Jarosław Kaczyński na funkcję koordynatorów regionalnych zarekomendował ich dotychczasowych szefów. W Gliwicach Wojciecha Szaramę, w Bielsku-Białej Stanisława Szweda, w Częstochowie Szymona Giżyńskiego, w Katowicach Grzegorza Tobiszowskiego, w Sosnowcu Ewę Malik, a w Rybniku Izabelę Kloc.

Struktury Prawa i Sprawiedliwości wybrały już szefów okręgów w Gliwicach i Bielsku-Białej. Dziś rekomendację Jarosława Kaczyńskiego zatwierdzą człowkowie partii z okręgu częstochowskiego. W przyszły weekend wybory odbędą się w Katowicach, Sosnowcu i w Rybniku.


Wojciech Szarama. Gliwice.

Poseł Szarama zarządza także radą regionalną, czyli jest szefem struktur PiS w województwie śląskim. W wyborach do Sejmu zdobył 35 tys. głosów. Jest członkiem komitetu politycznego PiS i wiceprzewodniczącym klubu poselskiego.  


Stanisław Szwed. Bielsko-Biała

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej w wyborach do Sejmu zdobył ponad 46 tys. głosów. Premier Beata Szydło podkreślała, że pierwszy rok rządów, to ogromny sukces projektów społecznych. Minister Szwed miał w ich opracowaniu spory udział.

 

Czytaj więcej