Czytasz: Wybory 2018. Sondażowe wyniki [RELACJA NA ŻYWO]
Publikujemy pierwsze, sondażowe wyniki wyborów samorządowych. Kto wygrał w miastach?

23:40 W pierwszej turze rozstrzygnęło się także kto będzie rządził w Sosnowcu, Siemianowicach i Rybniku. W skrócie - bez zmian. Arkadiusz Chęciński, Rafał Piech i Piotr Kuczera.

23:30 Gliwice dla Frankiewicza. Według pierwszych wyników, Zygmunt Frankiewicz pozostanie w fotelu prezydenta Gliwic już po pierwszej turze. Jego wynik to ok. 70 proc.

22:50 Jarosław Makowski (Koalicja Obywatelska): - To sondaż, nie jest ostatecznym werdyktem. Ja jestem zadowolony ze swojego wyniku. Cieszę się, że tematy o których mówiłem stały się przedmiotem poważnej dyskusji.

22:45 Ilona Kanclerz (Śląska Partia Regionalna): - Muszę podziękować wszystkim za każdy głos bo to naprawdę dobry wynik. Proszę pamiętać, że Śląska Partia Regionalna ma dopiero kilka miesięcy, a już jesteśmy widoczni.

22:30 Cząstkowe wyniki w Tychach wskazują na miażdżące zwycięstwo Andrzeja Dziuby w Tychach. Anita Skapczyk nie przekroczyła 20 proc.

22:02 Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO komentuje sondażowy wynik wyborów na antenie TVN24: - Jestem szczęśliwy, bo to jest efekt trzech lat ciężkiej pracy, zbudowania Koalicji Obywatelskiej i możemy dać Polakom nadzieję, że będziemy realną alternatywą dla PiS.

21:40  Komentarz prezesa PiS oraz premiera RP do sondażowych wyników wyborów. – Wygraliśmy po raz czwarty z wynikiem, który dobrze wróży, jeśli chodzi o przyszłość, a szczególnie jeśli chodzi o wybory parlamentarne, to jest dobra runda - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński po przedstawieniu sondażowych wyników wyborów samorządowych. 

– Dziękuję wszystkim, z którymi pracowaliśmy dla tego bardzo dobrego wyniku; jeżeli potwierdzą się sondaże, to będzie jeden z najlepszych wyników w historii III Rzeczpospolitej – mówił premier Mateusz Morawiecki.

źródło: TVN24/x-news

21:35 Frekwencja w wyborach samorządowych na terenie całego kraju wyniosła 51,3 %, a w woj. śląskim - 49,4% - dane z sondażu IPSOS. 

21:28 Według sondażu IPSOS w woj. śląskim pod względem liczby mandatów do sejmiku województwa wygrywa Prawo i Sprawiedliwość.

21:15 Sondażowe wyniki wyborów do sejmików wojewódzkich w skali całego kraju -  32,3% Prawo i Sprawiedliwość, 24,7% Koalicja Obywatelska, 16,6% Polskie Stronnictwo Ludowe. Sondaż exit poll przeprowadzony został przez IPSOS dla TVN, TVN i Polsat.

21:13 Sondażowe wyniki wszystkich kandydatów na prezydenta Katowic: Marcin Krupa otrzymał 51,10 proc. poparcia, Jarosław Makowski (KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska) - 24,4 proc., Jarosław Gwizdak (KW Prawo do Katowic) - 11,1 proc., Ilona Kanclerz (KW Śląskiej Partii Regionalnej) - 7,7 proc., Adam Słomka (Konfederacja - Ruch Kontroli Władzy) - 2,5 proc., Jakub Kalus (Ruch Narodowy) - 2 proc., Mirosław Korbasiewicz (Stronnictwo Pracy) - 1,2 proc. To dane sondażu IPSOS dla TVP, TVN i Polsat.

21:08 Wieczór wyborczy w sztabie Koalicji Obywatelskiej prowadzi Wojciech Saługa, przewodniczący śląskiej PO i Borys Budka, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

21:06 Marcin Krupa: Poczekajmy na oficjalne wyniki. Ale już teraz dziękuje bardzo mojej rodzinie i całej drużynie Forum Samorządowego i Marcin Krupa.  Cieszmy się, bo jest z czego. Dziękuję mieszkańcom za zaufanie.

21:05 Radość w sztabie Marcina Krupy:

21:03 Marcin Krupa - 51,1 %, Jarosław Makowski - 24,4%, Jarosław Gwizdak - 11,1% to pierwsze, sondażowe wyniki wyborów samorządowych w Katowicach. Sondaż exit poll przeprowadzony został przez IPSOS dla TVN, TVN i Polsat. Jeśli taki wyniki (powyżej 50% poparcia) znajdzie odzwierciedlenie w oficjalnych wynikach PKW to Marcin Krupa wygra wybory w pierwszej turze.

21:00 Lokale wyborcze zostały zamknięte, koniec ciszy wyborczej. Za chwilę poznamy pierwsze, sondażowe wyniki wyborów samorządowych.