Czytasz: Wybiorą najlepszą książkę roku

Wybiorą najlepszą książkę roku

W najbliższy piątek w Narodowej Orkiestrze Polskiego Radia zostaną wręczone nagrody Fundacji Identitas za najlepszą książkę roku.

To jedna z ważniejszych kulturalnych nagród w Polsce. W najbliższy piątek w Narodowej Orkiestrze Polskiego Radia zostaną wręczone nagrody Fundacji Identitas za najlepszą książkę roku. 

Nominacje do tegorocznej nagrody Identitas otrzymali: Elżbieta Cherezińska „Harda” i „Królowa” (Zysk i S-ka), Wojciech Chmielewski „Belweder gryzie w rękę” (Iskry), Krzysztof Koehler „Palus Sarmatica” (Sic!), Agnieszka Kołakowska „Plaga słowików” (Teologia Polityczna), Paweł Rojek „Awangardowy konserwatyzm” (Ośrodek Myśli Politycznej)

Gara wręczenie nagród odbędzie się 8 grudnia o godzinie 18.00, w sali kameralnej NOSPR w Katowicach, plac Wojciecha Kilara 1.

Fundacja Identitas istnieje od początku 2014 roku. Została powołana dla promocji czytelnictwa polskiej literatury. Najważniejszym jej przedsięwzięciem jest przyznawana corocznie Nagroda Identitas. Fundacja stara się również wspierać debatę o tożsamości oraz prowadzi konkurs stypendialny dla studentów i absolwentów kierunków humanistycznych.

Pierwsza edycja Nagrody Identitas odbyła się w 2014 roku, a jej laureatami zostali Bogdan Podgórski za książkę: Józef Retinger - prywatny polityk oraz Jan Polkowski za Ślady krwi. W kolejnych latach wśród laureatów znaleźli się Marta Kwaśnicka, Ryszard Kaczmarek, Jarosław Marek Rymkiewicz i Beata Halicka, a wśród nominowanych m.in. Przemysław Dakowicz, Stanisław Waltoś, Kazimierz Orłoś, Grzegorz Motyka, Joanna Siedlecka, Anna Janko i Paweł Potoroczyn. 


 

Czytaj więcej