Czytasz: Wybierasz się nad Sosinę? Możesz mieć problem z dojazdem

Wybierasz się nad Sosinę? Możesz mieć problem z dojazdem

Na trasie do popularnego zalewu stanie nam sprzęt ciężki. Powód? Jaworzno rozpoczęło kolejny etap rewitalizacji infrastruktury nad Sosiną.

Ziszcza się to, co Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie, zapowiadał już wiosną. - W pracach zrobimy wakacyjną przerwę, by latem nie utrudniać mieszkańcom pobytu nad zalewem, ale roboty budowane ruszą wraz z początkiem września – zapowiadali przedstawiciele MZDiM-u. Skutek? Przy wjeździe od strony ul. Bukowskiej, stanął już sprzęt ciężki.

fot: MZDiM Jaworzno

Będzie gdzie zaparkować

Prowadzony aktualnie kolejny etap prac ma doprowadzić Sosinę do stanu z lat świetności. Mają skończyć się m.in. problemy mieszkańców z dojazdem i parkowaniem. Jak podliczyli urzędnicy, po remoncie powstanie aż 5000 metrów kwadratowych miejsc postojowych. Będą też nowe chodniki. Prace zakończą się w listopadzie tego roku i uszczuplą budżet Jaworzna o ok. 900 tys zł.

Rolkarze już świętują

Sosina już się zmieniła. Jak podkreślają w MZDiM-ie, we wcześniejszych miesiącach ekipa budowlana zrobiła już asfaltowy, ponad 400 metrowy ciąg asfaltowy dla rolkarzy i rowerzystów. Oprócz tego wykonana została nawierzchnia jezdni na przedłużeniu ul. Dembowskiego. Tak powstał wjazd nad zalew od strony Pieczysk.

CZYTAJ TAKŻE: JAK ZMIENI SIĘ SOSINA?

W planach są turystyczne domki

Ale to nie koniec. Jaworzno zapowiada, że zainwestuje w pompownię, która zadba o czystość wody w zalewie. Zapowiada również rewitalizację całej przestrzeni. Budowę budynków wielofunkcyjnych, pola campingowego i wymianę domków przeznaczonych dla turystów. W planach są również drewniane pomosty i wieża widokowa.

Czytaj więcej