Czytasz: WUD Silesia – odpowiedzialni projektanci

WUD Silesia – odpowiedzialni projektanci

Projektowanie oraz rola i odpowiedzialność projektanta we współczesnym świecie.

Temat tworzenia, a także popularyzowanie wiedzy związanej z szeroko pojętym zagadnieniem projektowania jest celem WUD (World Usability Day) Silesia. Konferencja, która już od siedmiu lat jest przygotowywana w naszym województwie, odbywa się ramach inicjatywy Światowego Dnia Użyteczności (ang. skrót WUD). 

Wątkiem przewodnim tegorocznego wydarzenia, które zaplanowano na 3 grudnia w Akademii Sztuk Pięknych, jest zrównoważony rozwój. Najważniejsze zagadnienia dotyczyć będą tworzenia innowacyjnych rozwiązań z myślą o przyszłych pokoleniach, a jednocześnie konsekwencje ekologiczne projektowania. W ramach wykładów i warsztatów uczestnicy WUD Silesia poszukają odpowiedzi na pytanie: Jak uczyć młodych projektantów odpowiedzialności społecznej za realizowane pomysły? 

Bezpłatna konferencja skierowana jest nie tylko do projektantów i badaczy, ale również do osób reprezentujących świat biznesu, instytucje publiczne, oraz wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć się więcej na temat zrównoważonego rozwoju w projektowaniu.

Technologie odgrywają coraz większą rolę we współczesnym świecie. Merytoryczna dyskusja, do tego udział w wykładach i warsztatach to propozycja organizatorów WUD Silesia.Działania artystyczo-eksperymentalne, wspierają zdobywanie nowej wiedzy i podkreślają istotę dyskusji o roli projektantów we współczesnym świecie.

Rejestracja na konferencję trwa do dziś (7 listopada). Można zapisać się poprzez stronę internetową www.wudsilesia.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, nie decyduje jednak kolejność zgłoszeń, tylko uzasadnienie swojej kandydatury.