Czytasz: Wtopa Amazona. Nie wiedzą, gdzie leży Sosnowiec?

Wtopa Amazona. Nie wiedzą, gdzie leży Sosnowiec?

Międzynarodowe centrum logistyki e-commerce powstanie w Sosnowcu. Amerykanie mają jednak niewielką wiedzę na temat stolicy Zagłębia.

Na stronie internetowej Amazona, w zakładce praca jest oferta w Sosnowcu ze zdjęciem Spodka w tle.

źródło: myamazonjob.com

Źródło: amazon.jobs

SOSNOWIEC CZĘŚCIĄ KATOWIC: “Około Sosnowiec”

To, że Sosnowiec leży “około”, a raczej blisko Katowic, wiemy nie od dziś. Jest to wiedza ogólnie dostępna, jednak niekoniecznie istotna dla Amerykanów. Jak piszą na swojej stronie:

“Nasz oddział operacyjny w Polsce rozrasta się. Jesteśmy podekscytowani otwarcia naszego najnowszego Fulfillment Center (centrum realizacji zamówień), obok naszej nowej infrastruktury na Śląsku. Mieszczącym się w Sosnowcu, części katowickiego obszaru mieszkalnego, ta nowa przestrzeń stworzy tysiące nowych i stałych miejsc pracy, które zostaną wprowadzone w 2017 roku".

Z przedstawionego przez Amazon opisu wynika, że Sosnowiec jest częścią… Katowic. Oczywiście domyślamy się, że Amerykanom mogło chodzić o GOP. Jednak w języku angielskim istnieją słowa takie jak “konurbacja”, “aglomeracja”, czy “metropolia”, które zdecydowanie bardziej pasowałyby do charakterystyki miasta w oparciu o kontekst regionalny.

Kolejnym dowodem na to, że Amerykanie nie odrobili lekcji historii jest fakt zamieszczenia na swojej stronie mapy lokalizującej Sosnowiec, która pokazuje wieś o tej samej nazwie w województwie łódzkim.

źródło: myamazonjob.com

Zobacz, jakie oferty pracy w Amazonie w Sosnowcu są dostępne. Czytaj nasz ostatni artykuł.

AMAZON ZAPEWNIA, ŻE WPROWADZI ZMIANY

O komentarz, dotyczący wpadki Amazonu, poprosiliśmy sosnowiecki magistrat, który kontaktuje się bezpośrednio z nowym inwestorem. Okazało się, że zmiany na stronie zostaną wkrótce wprowadzone.

- Amazon otrzymał od nas zdjęcia, grafiki i wszystkie informacje. Podstrona dotycząca Sosnowca jest w budowie i jeszcze nie uwzględnia wszystkich poprawek. Koncern przeprasza za pomyłkę i zapewnia, że zmiany zostaną wprowadzone - wyjaśnił Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM Sosnowiec.

AMAZON W SOSNOWCU: KILKA TYSIĘCY MIEJSC PRACY

Amazon, pomimo dość kompromitującej pomyłki, ma być miejscem pracy dla kilku tysięcy mieszkańców województwa. Budowa nowego centrum logistycznego na terenie Sosnowca ma być drugą w ostatnim czasie inwestycją tej amerykańskiej firmy, bowiem w październiku 2016 roku spółka ogłosiła otwarcie centrum na terenie Polski w Kołbaskowie k. Szczecina. Na tym etapie nie wiadomo dokładnie, ile miejsc pracy będzie dostępnych w sosnowieckim Amazonie. Wiemy jednak, że budynek ma pomieścić kilka tysięcy pracowników. W zeszłym roku Amazon stworzył w Polsce ponad 2,5 tys. stałych miejsc pracy. Amazon prowadzi obecnie 3 centra logistyki e-commerce w Polsce, dwa we Wrocławiu i jedno w Poznaniu.

Czytaj więcej