Czytasz: Wspólni kandydaci opozycji na Śląsku i w Zagłębiu?

Wspólni kandydaci opozycji na Śląsku i w Zagłębiu?

00:54
Czy po przepychankach z kandydatami na prezydenta Warszawy wspólne opozycyjne listy są jeszcze realnym planem czy jedynie utopijną koncepcją?

Niezależni kandydaci na prezydenta Warszawy ogłaszani zarówno przez Nowoczesną, jak i Platformę Obywatelską "z nadzieją na zyskanie poparcia pozostałych ugrupowań opozycyjnych", to parodia zapowiadanych wspólnych list. Czy tak samo będzie na Śląsku i w Zagłębiu? Zdaniem wiceprzewodniczącego PO, w naszym regionie mają zostać przedstawieni wspólni kandydaci. Jednak wsłuchując się dokładnie w słowa wypowiedziane przez Borysa Budkę, można mieć wątpliwości czy PSL i Nowoczesna będą mogli wprowadzić swoich kandydatów, czy tylko zaakceptować osoby przedstawione przez Platformę.

- W Katowicach, ale również w innych największych śląskich i zagłębiowskich miastach będziemy proponować Nowoczesnej i PSL-owi wspólnych kandydatów. Będziemy starali się to robić nie za pośrednictwem mediów, ale w takich dobrych partnerskich rozmowach - zapewnia Borys Budka.

Wiceprzewodniczący PO przyznaje, że w Katowicach jest szansa na jednego kandydata z poparciem całej opozycji. Niewykluczone jednak, że w pozostałych miastach na rekomendację mogą liczyć już urzędujący prezydenci i burmistrzowie. 

- To wymaga wspólnego spojrzenia na samorząd. Wierzę, że jesteśmy w stanie w województwie śląskim takie wspólne spojrzenie pokazać; tak jak pokazujemy to w codziennej pracy Sejmiku Województwa Śląskiego - mówi wiceprzewodniczący PO.

Czytaj więcej