Czytasz: Wsiadaj na rower i pomagaj!

Wsiadaj na rower i pomagaj!

Każdy uczestnik może także śledzić swój indywidualny wkład w akcję.

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie ─ jako jedyna organizacja społeczna z województwa śląskiego ─ zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu rowerowego „OdLOTTOwa jazda” organizowanego przez Fundację Lotto. Do wygrania jest 100 tys. zł na cel społeczny. Hospicjum zwraca się do wszystkich rowerzystów na Górnym Śląsku o pomoc w osiągnięciu celu ─ wspólnym przejechaniu kilku milionów kilometrów.

Do akcji może przystąpić każdy. Chętni rejestrują się poprzez stronę internetową  aplikacji Endomondo, każdy przebyty dystans mierzą za jej pomocą. Ona automatycznie dodaje wyniki uczestnika do puli przejechanych kilometrów na rzecz pszczyńskiego hospicjum. Uczestnik może także śledzić swój indywidualny wkład w akcję.

Po 10 dniach rywalizacji hospicjum uplasowało się na 10. pozycji, wśród 30 organizacji z całej Polski. Jego drużynę tworzy ponad 200 osób. Akcja trwa od 1 lipca do 15 września, czyli 75 dni. Do „Hospicyjnej Rowerowej Drużyny Odlotowej” może przyłączyć się każdy. Można jeździć, jak i kiedy się chce, lecz tylko po terenie Polski.

Wszystkie szczegóły znajdują się na www.hospicjumOjcaPio.pl oraz na Facebooku: Hospicjum Pszczyna.

Nagrodę z „OdLOTTOwej jazdy” pszczyńskie hospicjum przeznaczy na wyposażenie pierwszej części budowanego Domu Ojca Pio. Dom ten jest kompleksem, w którym zaprojektowano m.in. działalność hospicjum stacjonarnego i hospicjum domowego, przychodnię paliatywną i oddział dziennego pobytu dla osób chorych, cierpiących, samotnych, niesamodzielnych. „Domownicy” ośrodka będą mieli zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną, rehabilitacyjną, psychologiczną, będą otoczeni troską w domowej atmosferze, zapewniającej bezpieczeństwo i serdeczność.