Czytasz: Wróżby andrzejkowe dla dzieci [POMYSŁY] Wróżby na Andrzejki dla dzieci

Wróżby andrzejkowe dla dzieci [POMYSŁY] Wróżby na Andrzejki dla dzieci

Wróżby andrzejkowe dla dzieci nie muszą być nudne. Zobacz, jak zorganizować zabawę andrzejkową dla przedszkolaków i starszych dzieciaków. Przygotuj ciekawe wróżby andrzejkowe dla dzieci na bazie naszych pomysłów.

Dzieci uwielbiają tajemnice, wróżby i zabawy związane z przepowiadaniem przyszłości. Dlatego wróżby andrzejkowe dla dzieci mogą być fajnym pomysłem na rodzinne spędzenie czasu.

Wróżby andrzejkowe dla dzieci [POMYSŁY]

Pamięć podpowiada ci tylko zabawy związane z przepowiadaniem ślubu? Nic dziwnego, początkowo właśnie na tym polegały te zabawy. Ale wróżby andrzejkowe dla dzieci nie muszą być monotematyczne. Zobacz, jakie wróżby andrzejkowe dla dzieci proponujemy.

Wróżby andrzejkowe dla dzieci: Obieranie jabłka

Starsze dzieci mogą samodzielnie obrać jabłko, młodszym można pomóc. To, co się liczy najbardziej, to obierki. Wróżby andrzejkowe dla dzieci mogą polegać na tym, że odgadują, jakiej litery kształt przybrały skórki z jabłka. Następnie odgadują, co znajdą pod choinką na daną literę. Możecie wykorzystać okazję, by upewnić się, co najbardziej ucieszy wasze maluchy.

Wróżby andrzejkowe dla dzieci: Buty do drzwi

Tę zabawę pewnie też dobrze znasz. W wersji wróżby andrzejkowej dla dzieci możecie bawić się w zagadki.

Ile butów potrzeba, by “doszły” do drzwi jeden za drugim? Ile zmieści się pomiędzy ścianą pokoju a kuchnią?     

Wróżby andrzejkowe dla dzieci: Lanie wosku w andrzejki

Najbardziej rozpowszechniona w Polsce zabawa andrzejkowa, świetnie nadaje się jako wróżba andrzejkowa dla dzieci. Pod opieką dorosłych mogą się w nią bawić nawet przedszkolaki. Wystarczy klucz z dużą dziurką, miska zimną wodą i podgrzany wosk. Przelewamy go przez dziurkę od klucza i oglądamy to, co powstało w wodzie.

Lanie wosku to jedna z najbardziej kreatywnych wróżb andrzejkowych dla dzieci - pozwala im rozwinąć wyobraźnię, rozpoznawać kształty i interpretować je. Zgodnie z tradycją, niektóre symbole mają szczególne znaczenie:

  • jajko to płodność; w przypadku dzieci można przyjąć, że mogą spodziewać się rodzeństwa
  • serce to dużo miłości w przyszłym roku
  • moneta oznacza pieniądze; czyżby świnka-skarbonka miała się wypełnić?

Wróżby andrzejkowe dla dzieci. Gdzie zorganizować?

Oczywiście, wróżby andrzejkowe dla dzieci można zorganizować w przedszkolu, szkole czy wynajętej sali, ale najwięcej frajdy dzieciaki będą miały, zbliżając się do tajemniczych wróżb we własnym domu. Tu też jest większa szansa na wykonanie niektórych andrzejkowych wróżb, np. na lanie wosku.

Poza tym wiele wróżb andrzejkowych dla dzieci wymaga pełnej koncentracji maluchów, którą znacznie łatwiej osiągnąć w mniejszej grupie.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News, Polityka
około 1 godziny temu Biedroń górnikom się nie podlizuje. Zapowiada likwidację górnictwa

Robert Biedroń stawia sprawę jasno. Do 2035 roku zlikwiduje wszystkie kopalnie węglowe w Polsce.

News
około 1 godziny temu Metropolia chce powołać Fundusz Noblowski. W budżecie nawet 4 mln zł.

Światowej klasy naukowcy i laureaci nagrody Nobla będą prowadzić zajęcia dla studentów uczelni na terenie metropolii.

News
2 godzin temu Sędziowie pokazali co myślą o „zakazie koszulkowym”

„Nowa KRS” uznała koszulki z napisem "konstytucja" za polityczną manifestację, która nie przystoi sędziom. Co zrobili sędziowie?

News, Polityka
6 godzin temu „Śmieje się pan w twarz bohaterom”. Górnicy z „Wujka” piszą do Trzaskowskiego

Z mapy Warszawy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Oburzenie wielkie. Uliczka mała.

News
6 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

News
6 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.