Czytasz: Wreszcie mamy wiosnę!
Czapki i szaliki możemy schować do szafy. Wiosna nadeszła. Jaka pogoda będzie w czwartek i piątek?

Jak informuje IMGW, Europa południowo-wschodnia jest pod wpływem wyżu znad Morza Czarnego. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się w zasięgu oddziaływania układów niskiego ciśnienia. Polska znajduje się pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad Zatoką Biskajską i w rejonie Islandii, od Pomorza Zachodniego przez Ziemię Łódzką po Lubelszczyznę przebiega strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Napływa nieco cieplejsze powietrze polarno-morskie, jedynie nad krańce północne kraju chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i powoli będzie rosło.

W czwartek będzie 18 stopni

W czwartek od wybrzeża wschodniego po Suwalszczyznę i Podlasie zachmurzenie małe. Na obszarze od wybrzeża zachodniego i środkowego przez centrum kraju po Mazowsze i Lubelszczyznę zachmurzenie całkowite i miejscami słabe opady deszczu, ale stopniowy zanik opadów i większe przejaśnienia oraz rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. W naszym regionie będzie słonecznie i ciepło, do 18 st. Wiatr na przeważającym obszarze kraju słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Jedynie na południowym wschodzie wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich Karpat porywisty; z kierunków południowych.

W nocy z czwartku na piątek na południu kraju zachmurzenie małe wzrastające do dużego. Po północy na Górnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu opady deszczu. Nad ranem opady deszczu możliwe także na południu Kielecczyzny i Lubelszczyzny. Poza tym zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Temperatura minimalna od -1 st., 1 st. na północnym wschodzie, około 5 st. w centrum, do 9 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

Jaka pogoda w piątek?

W piątek w południowej połowie kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, okresami opady deszczu, a po południu także burze; miejscami suma opadów do 25 mm. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego, miejscami dużego. Temperatura maksymalna 14 st., 17 st. na wschodzie do 19 st., 20 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, wschodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 65 km/h.

Czytaj więcej