Czytasz: Wreszcie koniec deszczu? Prognoza pogody

Wreszcie koniec deszczu? Prognoza pogody

Pogoda na cały weekend.

PIĄTEK 20.07.2018

W dzień na zachodzie kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane i na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu, a na północnym wschodzie i wschodzie także burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, a na północnym wschodzie miejscami do 20 mm. Temperatura maksymalna od 23°C do 27°C. Chłodniej miejscami nad morzem i na Podhalu: od 19°C do 22°C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu wschodnim okresami dość silny i porywisty, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. 

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wschodzie i południowym wschodzie początkowo zachmurzenie duże i niewielkie przelotne opady deszczu oraz zanikające burze. Na południu i zachodzie gdzieniegdzie mgła, ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 13°C do 16°C; chłodniej na Pomorzu i w rejonach podgórskich: od 10°C do 12°C, a cieplej miejscami nad morzem i Lubelszczyźnie, 17°C. Wiatr słaby, na wybrzeżu także umiarkowany, przeważnie północno-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

źródło:TVN Meteo/x-news

 SOBOTA 21.07.2018

W dzień zachmurzenie na ogół umiarkowane, słabe przelotne opady deszczu na południowym wschodzie oraz w centrum. Temperatura maksymalna od 24°C do 28°C. Chłodniej nad morzem i na Podhalu: od 21°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. 

W nocy zachmurzenie na ogół małe, na północy gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C; chłodniej w kotlinach górskich: od 10°C do 12°C a cieplej nad morzem: od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny.