Czytasz: Wraki i gruchoty będą się ścigać na rzecz WOŚP

Wraki i gruchoty będą się ścigać na rzecz WOŚP

Są stare, tanie, ale... ciągle na chodzie. Wrak Race Silesia wystartuje w Gliwicach.

13 stycznia na Gliwickiej Giełdzie Samochodowej będą się ścigać samochody, których wartość nie przekracza tysiąca złotych. Wyścigi pojazdów, które lata świetności mają już dawno za sobą, będą podzielone na dwie części. W pierwszej kierowca i jego maszyna muszą pokonać tor kwalifikacyjny. Później wraki, które pomyślnie przejdą eliminacyjne sito, wystartują w finale. Czy dojadą na metę w jednym kawałku? 

W tym roku Wrak Race Silesia przygotował dodatkowe atrakcje m.in. pokaz ratownictwa drogowego straży pożarnej OSP Ostropa Gliwice, pokaz udzielania 1 pomocy DOPR Tychy oraz WRAK-RACE TAXI. 

- WRAK-RACE Silesia to nie tylko zawody sportowe, staramy się wnieść swój wkład w bezpieczeństwo na drogach – współpracujemy z kampanią społeczną „Prowadzę jestem trzeźwy” ,a dla chętnych krótkie, acz przydatne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy — mówią organizatorzy wydarzenia. 

Ta specjalna edycja będzie połączona z licytacją i zbiórką funduszy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Licytacje oraz zawody będzie poprowadzić redaktor Jacek Maczuch z Radia CCM. Wrak Race Silesia będzie połączony z ogólnopolskim 27 finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na terenie Gliwickiej Giełdy Samochodowej będzie można wziąć udział w charytatywnych licytacjach, z których dochód trafi do małych pacjentów specjalistycznych oddziałów szpitalnych. Wyścigi rozpoczną się o godz. 10.00. Losowanie numerów startowych będzie możliwe od godz. 8.00.

fot. materiały organizatora

Czytaj więcej