Czytasz: Kamil Stoch tuż za podium konkursu w Wiśle [AKTUALIZACJA, WIDEO]

Kamil Stoch tuż za podium konkursu w Wiśle [AKTUALIZACJA, WIDEO]

Polscy skoczkowie wygrali konkurs drużynowy po zaciętej walce. Jak poradzili sobie w indywidualnym?

Aktualizacja 18 listopada 17:00:

Kamil Stoch tuż za podium pierwszego indywidualnego konkursu sezonu 2018/2019 Pucharu Świata. Polak zajął czwarte miejsce w Wiśle.

Z pierwszej wygranej w karierze cieszył się Rosjanin Jewgienij Klimow. Na podium znaleźli się też Niemiec Stephan Leyhe i Japończyk Ryoyu Kobayashi. Punkty zdobyło pięciu reprezentantów Polski. 

wideo: Press Focus/x-news

Aktualizacja 18 listopada 9:30:

Kolejny dzień sportowych emocji w Wiśle. Po zwycięstwie w konkursie drużynowym, polskich skoczków czeka konkurs indywidualny. W Malince zaprezentuje się sześciu Polaków: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Maciej Kot, Stefan Hula i Dawid Kubacki.

Początek zawodów o godz. 15. Będzie można je zobaczyć w TVP1, TVP Sport, transmisja także w Eurosport 1.

W konkursie indywidualnym wystartuje 50. skoczków. Pierwszym Polakiem na belce będzie Wolny (nr 22), po nim wystartują Kot (33), Żyła (36), Hula (38), Kubacki (42) oraz Stoch (50).

Aktualizacja 17 listopada 18:00:

Polacy najlepsi! Biało-czerwoni po raz pierwszy wygrali konkurs drużynowy w Wiśle.

Wielkie emocje towarzyszyły pierwszemu w sezonie konkursowi drużynowemu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Najlepsi w Wiśle okazali się Polacy, którzy wystąpili w składzie Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Biało-czerwoni o 11,1 punktu wyprzedzili Niemców, a na najniższym stopniu podium uplasowali się Austriacy, którzy do naszych skoczków stracili ponad 50 punktów. Walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca. Po słabszej próbie Dawida Kubackiego Polacy spadli na drugie miejsce. Skaczący jako ostatni z biało-czerwonych Kamil Stoch musiał wspiąć się na wyżyny umiejętności.

Trzykrotny mistrz olimpijski uzyskał aż 129 metrów. Richard Freitag poszybował o 5,5 metra bliżej, dzięki czemu to nasi skoczkowie mogli cieszyć się z wygranej. W niedzielę w Wiśle odbędzie się konkurs indywidualny.

Oto wyniki:

  • 1. Polska 1026,6 pkt,
  • 2. Niemcy 1015,5 pkt,
  • 3, Austria 972 pkt,
  • 4. Japonia 916,5 pkt,
  • 5. Szwajcaria 861,6 pkt,
  • 6. Rosja 849,5, pkt,
  • 7. Słowenia 842,5 pkt,
  • 8. Czechy 811,4 pkt.

wideo: Press Focus/x-news

Aktualizacja 20:20:

Rosjanin Jewgienij Klimow najlepszy w piątkowych (16 listopada) kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata. Triumfator Letniego Grand Prix skoczył 137 metrów. Była to najdłuższa próba, którą oceniono na 137,7 punktu.

Drugie miejsce zajął reprezentant Polski Dawid Kubacki (128 m / 136,3 p), a trzeci był Niemiec Stephan Leyhe (133 m / 135,2 p). Do konkursu awansowało sześciu Biało-Czerwonych. Oprócz Kubackiego w niedzielę wystąpią Piotr Żyła (15. miejsce), Jakub Wolny (28. miejsce), Stefan Hula (33. miejsce), Maciej Kot (39. miejsce) i Kamil Stoch (48. miejsce), który w piątkowych kwalifikacjach wylądował na zaledwie 111 metrze. 51. miejsce dla Aleksandra Zniszczoła - jego w niedzielnych zmaganiach nie zobaczymy.

W sobotę w Wiślę rozegrany zostanie konkurs drużynowy. Początek rywalizacji o godzinie 16:00.

wideo: Press Focus/x-news

Wcześniej pisaliśmy:

Kwalifikacje rozpoczną się dziś o 18., konkurs indywidualny jutro o 16., a turniej drużynowy niedzielę o 15.

W ubiegłorocznych zmaganiach na skoczni im. Adama Małysza Kamil Stoch zajął drugie
miejsce. Polskę, w kwalifikacjach, będą reprezentować: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Przemysław Kantyka, Jakub Wolny ,Paweł Wąsek i Andrzej Stękała.

Transmisję będzie można obejrzeć w TVP1, TVP Sport, Eurosport. Na chwilę obecną, wszystkie bilety zostały wykupione.

W sezonie 2018/2019 odbędzie się 28 konkursów indywidualnych i 7 drużynowych.
Zmagania będą trwały do 24. marca, kiedy skoczkowie zakończą sezon turniejem w Planicy.

W jubileuszowym, 40. sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich Kryształowej Kuli będzie bronił Kamil Stoch. Polak powalczy o trzecie trofeum w karierze. Przed sezonem doszło do kilku zmian w przepisach.

wideo: Press Focus/x-news