Silesion.PL

serwis informacyjny

Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu pieszego na ul. Sądowej w Katowicach

Rog ul. Sadowej i ul. Matejki fot. Kamil Kalkowski

Rog ul. Sadowej i ul. Matejki fot. Kamil Kalkowski

Od tj. 7 lipca zostanie wyłączony z ruchu pieszego chodnik wzdłuż ulicy Sądowej na odcinku od ul. Matejki do ul. Goeppert-Meyer. Zmiana jest wprowadzana na czas budowy przyłącza sieci ciepłowniczej do budynku położonego przy ul. Sądowej 7. Roboty i związana z nimi reorganizacja ruchu pieszego w tym rejonie, prowadzone są na zlecenie Tauron Ciepło sp. z o.o. Prace w tym rejonie potrwają od 4 do 6 tygodni.

– Przyłączanie kolejnych budynków do sieci ciepłowniczej sukcesywnie ogranicza niską emisję i poprawia jakość powietrza w naszym mieście. Jednak zdarza się, że takie inwestycje nie mogą być realizowane bez zmiany organizacji ruchu, zwłaszcza w centrum miasta, gdzie mamy gęstą zabudowę.  Dojście do dworca autobusowego przy ulicy Sądowej od strony Galerii Katowickiej będzie możliwe przez ulicę Matejki i plac Wolności. W imieniu wykonawcy przepraszamy mieszkańców za niedogodności i prosimy o wyrozumiałość – mówi Ewa Lipka, zastępca naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice. – Osobom przemieszczającym się między dworcem PKP, a Międzynarodowym Dworcem Autobusowym przy ul. Sądowej przypominamy o możliwości skorzystania z darmowej komunikacji autobusowej na tym odcinku. Zachęcamy do korzystania z tego udogodnienia – dodaje Lipka.

Prace związane z budową przyłącza obejmą także krótki odcinek ulicy Matejki od skrzyżowania z ulicą Sądową. Zostanie przy tym utrzymany ruch pieszych wzdłuż ulic Mikołowskiej i Matejki, który będzie się odbywał po kładce i fragmencie chodnika, na którym nie będą prowadzone prace.

Przejście będzie możliwe przez plac Wolności_fot. Kamil Kalkowski
Przejście będzie możliwe przez plac Wolności_fot. Kamil Kalkowski

Przypomnijmy, że Centrum Przesiadkowe Sądowa pełni funkcję Międzynarodowego Dworca Autobusowego. Rozkład jazdy oraz wszelkie informacje dla pasażerów dostępne są na specjalnej stronie internetowej: www.mdakatowice.pl. Dla sprawniejszej obsługi podróżnych pomiędzy CP „Sądowa” a dworcem PKP kursują bezpłatne połączenia autobusowe.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024