Czytasz: WOŚP zbiera na szpitale dziecięce. Jaki sprzęt trafił już do Sosnowca?

WOŚP zbiera na szpitale dziecięce. Jaki sprzęt trafił już do Sosnowca?

Podczas najbliższego Finału WOŚP pieniądze będą zbierane na zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych. Takim jest m.in. Sosnowiecki Szpital Miejski.

- System opieki zdrowotnej w Polsce boryka się coraz większymi i cały czas dalekimi od rozwiązania problemami. Brak środków na finansowanie leczenia, rosnące kolejki do podstawowych usług medycznych, palący brak wyspecjalizowanego personelu medycznego, któremu polski system nie jest w stanie zapewnić satysfakcjonujących warunków pracy – to bardzo poważne braki, powodujące coraz mniejsze poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego w Polsce. Przy takich problemach sprawa wyposażenia oddziałów często schodzi na dalszy plan. A kiedy damy się zbyt mocno wyprzedzić rozwojowi medycyny na świecie, nadrobienie braków może być trudne i bardzo kosztowne. Wielka Orkiestra nie jest w stanie naprawić systemu, ale jesteśmy w stanie pomóc w utrzymaniu wysokich standardów i możliwości w leczeniu. I to będziemy robić, do końca świata i jeden dzień dłużej - dodaje Jerzy Owsiak.

WOŚP wspiera m.in. Sosnowiecki Szpital Miejski.

Tylko w 2018 roku Sosnowiecki Szpital Miejski otrzymał sprzęt o wartości ponad 400 tysięcy złotych, w tym m.in. urządzenie do nieinwazyjnego wspomagania oddechu u noworodków, kardiotokografy i stanowiska do resuscytacji noworodków. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy nasza placówka zyskała wysokiej klasy sprzęt medyczny, a my  możemy w jeszcze szerszym zakresie nieść pomoc najmniejszym. To nieoceniona pomoc - mówi Artur Nowak, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

W sumie, od 2013 roku, szpital otrzymał sprzęt o wartości ponad 1,2 mln złotych. Są to takie urządzenia, jak inkubatory, kardiomonitory, kardiomonitor, inhalatory, a nawet łóżka elektryczne.

W tym roku w Sosnowcu już w najbliższą niedzielę ponownie będzie się działo!

- Zaczynamy w niedzielę, 13 stycznia, od godziny 10 w hali widowiskowo-sportowej przy Braci Mieroszewskim. Tam gramy do 18, a już od 15.30 rusza wielka impreza przy Górce Środulskiej. Gwiazdami będą: Pokahontaz i Afromental - zapraszają organizatorzy sosnowieckiego Finału WOŚP.