Czytasz: WOŚP 2019 w Katowicach: Finał na katowickim rynku! To nowość

WOŚP 2019 w Katowicach: Finał na katowickim rynku! To nowość

27. finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia. Po raz pierwszy, katowicka odsłona tego wydarzenia odbędzie się na rynku.

WOŚP 2019 Katowice

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku, pod hasłem "Pomaganie jest dziecinne proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych". W naszym województwie szykuje się naprawdę sporo atrakcji.

Katowicki Finał WOŚP 2019 odbędzie się na rynku. To spora nowość, bowiem wcześniej to wydarzenie odbywało się na placu przed Spodkiem.

Finał WOŚP w Katowicach - koncerty

Ostateczny plan Katowickiego Finału WOŚP 2019 nie jest jeszcze znany, jednak organizatorzy poinformowali już w mediach społecznościowych o tym, jakie koncerty czekają nas tego dnia na katowickim rynku.

W niedzielę, 13 stycznia podczas finału WOŚP wystąpi m.in. zespół Aiselis, A.Y.A, Seven on Seven, Hengelo, HURROCKAINE, a także Gutek i Lipali.

27. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Celem 27. Finału WOŚP będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. To placówki  z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom - tłumaczą organizatorzy.

– W realizacji celu 27. Finału WOŚP Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. [...] W głównej mierze zbiórka ma jednak umożliwić podniesienie standardu wyposażenia. Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii. – informuje WOŚP.