Czytasz: WOŚP 2019: Nie będzie światełka do nieba?

WOŚP 2019: Nie będzie światełka do nieba?

Kolejne miasta rezygnują z pokazu fajerwerków. Czy WOŚP także dołączy do tego trendu?

Światełko do nieba - co to?

Światełko do nieba to bardzo charakterystyczny punkt dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co to jest światełko do nieba i na czym polega? Co roku, w wieczór finału WOŚP, w wielu miastach w całym kraju niebo rozświetlały setki fajerwerków. To właśnie to zjawisko stało się niejako tradycją WOŚP określaną mianem światełko do nieba.

 WOŚP 2019 - światełko do nieba odwołane?

Jak zapowiedział Jurek Owsiak, w 2019 światełko do nieba będzie miało zupełnie inną formę niż dotychczas. Jak dokładnie będzie wyglądało światełko do nieba 2019 jeszcze nie wiadomo, ale jedno jest pewne – zabraknie pokazu fajerwerków.

 Skąd taka decyzja? Wszystko zaczęło się od tego, gdy w ubiegłym tygodniu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił, że Sylwester 2018 w Warszawie będzie wolny od pokazu fajerwerków. Jurek Owsiak o zdanie w tym temacie poprosił Internautów.

– Strzelać? Nie strzelać? – zapytał w czwartek na swoim profilu na Facebooku Jurek Owsiak.

Pod postem rozpętała się gorąca dyskusja, w której pojawiło się niemal 900 komentarzy. Głosy były podzielone – część osób uważała, że Światełko do Nieba nie może się obyć bez pokazu fajerwerków, jednak większość Internautów była za tym, aby światełko do niebo przybrało formę np. pokazu laserów.

 – Czas odejść od fajerwerków i zastąpić np.laserami lub mappingiem. Będzie równie widowiskowo a zdrowiej dla płuc i zwierząt. – pisała jedna z Internautek.

– Pora na zmiany, nie usprawiedliwienia. Naprawdę nie rozumiem skąd to samozaparcie by jednak strzelać, mimo protestów i próśb. – dodała inna z komentujących osób.

– Dlaczego musi być napierdzielanie fajerwerków, a nie może być światełko do nieba inaczej? BŁAGAM jak i inni właściciele czworonogów. Nie mów Jurku - a bo inni mogą, pokaż: A MOŻE WSZYSCY UCYWILIZUJMY SIĘ? dla zwierzat, dla klimatu - popatrz, jaka jest emisja szkodliwych substancji... – napisała kolejna z osób włączonych w dyskusję.

WOŚP: Światełko do nieba 2019 bez pokazu fajerwerków

W związku z takim odzewem, Jurek Owsiak dzień później poinformował, że Światełko do Nieba 2019 będzie wolne od fajerwerków.  

 Jakie będzie światełko do nieba 2019? Jurek Owsiak zdradził do tej pory niewiele:

– O godzinie 20:00 razem z naszym sponsorem przygotujemy nowe, mam nadzieję, że bardzo emocjonujące, ogniste, ale przyjazne dla wszystkich widowisko. – napisał na swoim Facebooku Owsiak.

Powyższy komentarz dotyczy Światełka do Nieba, które będą podziwiać mieszkańcy Warszawy. Nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądać światełko do nieba w innych miastach. Warto jednak przypomnieć, że podczas finału WOŚP 2018 w Sosnowcu, mieszkańcy naszego regionu już wtedy byli świadkami inaczej wyglądającego światełka do nieba. Wtedy zamiast fajerwerków, zobaczyli laserowe show.

Finał WOŚP 2019 - kiedy?

Finał WOŚP 2019 odbędzie się 13 stycznia 2019 roku (niedziela). 


Zagraj w "Znajdź elfa"! Aby uruchomić grę, kliknij przycisk „START". Gra automatycznie uruchomi się w trybie pełnoekranowym. Powodzenia!