Czytasz: Morsowanie na katowickim rynku [ZDJĘCIA]

Morsowanie na katowickim rynku [ZDJĘCIA]

W Katowicach na rynku trwa finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stanął tam m.in. niewielki basen... z lodowatą wodą.

Na scenie muzycy w puchowych kurtkach, a przed nią wielbiciele lodowatych kąpieli w strojach kąpielowych. W Katowicach na rynku trwa finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stanął tam m.in. niewielki basen... z lodowatą wodą.

Koncerty na rynku

Na katowickiej scenie wystąpiły już takie zespoły jak Aiselis, A.Y.A., Seven on Seven, Hengelo oraz HURROCKAINE. Gwiazdami wydarzenia są Gutek oraz zespół Lipali. O godz. 20.00 rozpocznie się tradycyjne "Światełko do nieba".

19:20 – 20:00 GUTEK
20:00 – 20:20 ŚWIATEŁKO DO NIEBA z Balonolandią
20:30 – 21:30 LIPALI

W Katowicach nie brakuje także dodatkowych atrakcji. Na rynku można było spotkać strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Dąbrówka Mała z psami tropiącymi, animatorek dla dzieci oraz  Katowicki Klub Morsów „Arktyka”. 

Finał 27. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skupiony jest na zakupie nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

Czytaj więcej