Czytasz: WOŚP dla pediatrii i seniorów

WOŚP dla pediatrii i seniorów

W niedzielę odbędzie się 25 finał WOŚP - w tym roku fundacja Jerzego Owsiaka po raz kolejny będzie zbierać pieniądze dla pediatrii i seniorów.

- Liczy się każda złotówka wrzucona do puszki - zachęcał Owsiak na wtorkowej konferencji.
W Finale WOŚP 2017 uczestniczyć będzie 120 tys. wolontariuszy. Zorganizowano blisko 1700 sztabów, w tym 56 zagranicznych.

- 25 lat temu był pomysł na jedno urządzenie, mieliśmy 200 wolontariuszy w Warszawie, 5 tys. w całej Polsce, wydrukowaliśmy 100 tys. serduszek. Dziś na każdy Finał drukujemy ok. 35 mln. i serduszek zawsze brakuje - mówił Owsiak odnosząc się do 25-letniej historii WOŚP.

Jak co roku Owsiak apelował, by ci którzy nie chcą włączać się do zbiórki w niej nie przeszkadzali.

Finałowi WOŚP 2017 towarzyszyć będzie mnóstwo imprez, m.in. koncerty, wydarzenia sportowe, licytacje i różnego rodzaju happeningi. Fundację można wspierać nie tylko przez bezpośrednie zbiórki do puszki, ale również za pośrednictwem internetu, sms-ów, czy uczestnicząc w charytatywnych licytacjach.

Oficjalne hasło Finału WOŚP 2017 to "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom".


W zeszłorocznym Finale fundacja zebrała ponad 72 mln. zł. Za część środków zakupiono już sprzęt medyczny, m.in. dla oddziałów onkologicznych, pediatrycznych, a także geriatrycznych i ZOL-i.

Czytaj więcej