Czytasz: Wondół Challenge. Wiesz co to takiego?

Wondół Challenge. Wiesz co to takiego?

Rafał Sonik, Ryszard Pawłowski, dobre filmy, piękne zdjęcia, warsztaty lawinowe i skiturowe...

Mowa o VII Festiwalu Górskim Wondół Challenge, który rozpocznie się 3 marca (piątek) o 15.00 w auli Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W programie pokazy filmów, warsztaty skiturowe oraz prelekcje, na które zapraszają między innymi: Miłka Raulin, Bartosz Malinowski i Ryszard Pawłowski.

Poprzednie edycje festiwalu. Fot. Organiatorzy

Tamara Lunger, Rafał Sonik, Ryszard Pawłowski i inni

W sobotę Wondół przenosi się do Szczyrku i potrwa do niedzieli (5 marca), gdzie jedną z największych atrakcji będzie wystąpienie Tamary Lunger, światowej sławy włoskiej himalaistki, która w Polsce będzie gościć po raz pierwszy.

Oprócz niej przed publicznością wystąpią też między innym: pierwszy polski zwycięzca Rajdu Dakar - Rafał Sonik, prywatnie wielki fan gór, legenda polskiego himalaizmu - Ryszard Pawłowski, szef programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera - Janusz Majer, Mistrz Świata we wspinaczce na czas Marciń Dzieński.

Filmy z Banff Mountain Film Festival 

Podobnie jak w Gliwicach nie zabraknie też najlepszych filmów, w tym najnowszych z Banff Mountain Film Festival oraz wystaw fotografii. Co roku organizatorzy zapraszają też na warsztaty, chętni będą mieli w czym wybierać.

Obok warsztatów lawinowych i pierwszej pomocy, odbędą się warsztaty poprowadzone przez 8academy.pl, w trakcie których profesjonaliści m.in Janusz Gołąb podpowiedzą jak najlepiej przygotować się do górskich eskapad.

RMD Winter Run

Formę warsztatu będzie mieć też prelekcja Bogusława Kowalskiego - szkoleniowca PZA oraz specjalisty od bezpieczeństwa w górach. Jak co roku, przy okazji festiwalu, organizowany będzie RMD Winter Run, który będzie jednocześni otwarciem sezonu Montrail Ligi Biegów Górskich.

Tradycyjnie też nie zabraknie festiwalowego kiermaszu i przedszkola dla najmłodszych. Całe rodziny będą mogły też korzystać z okazji by w okazyjnej cenie wykupić widowiskowy lot śmigłowcowcem. Serdecznie zapraszamy, warto już zarezerwować sobie czas w pierwszy weekend marca.

Więcej informacji www.wondol-challenge.pl  oraz www.facebook.com/WondolChallenge 

Wondół Challenge początek

W 2009 roku na stoku Skrzycznego zorganizowano pierwsze zimowe zawody Wondół Challenge. To była impreza dla prawdziwych twardzieli i twardzielek lubiących nowe wyzwania.

wondół co to jest
fot. wondol-challenge.pl

Pomysłodawcą i organizatorem tej specyficznej imprezy był Jacek Jawień z katowickiego klubu wysokogórskiego. Zabawa zaczęła się od zbiegu w rakietach snieżnych.

Gdy śmiałkowie cali i zdrowi dotarli do podnóża wzgórza czekał na nich spacer po linie. Choć ręce bolały a nogi odmawiały posłuszeństwa kolejny etap, czyli ścianka wspinaczkowa, był jeszcze bardziej wymagający.

I tak powstał pomysł na połączenie aktywnego wypoczynku w górach, przeglądu filmów górskich i krzewienia bezpiecznej górskiej turystyki – czyli klasyczny układ trzy w jednym pod nazwą: Wondół Challenge Festiwal Górski.

Czytaj więcej

 

Komentarze
To cię zainteresuje