Czytasz: Wolontariuszem roku został…

Wolontariuszem roku został…

Na Śląskiej Gali Wolontariatu poznaliśmy zwycięzcę indywidualnego i grupowego.

Podczas uroczystej gali zostali nagrodzeni najlepsi z najlepszych.

Gala jest dla nas wyjątkową okazją do tego, żeby podziękować wszystkim wolontariuszom z całego województwa – mówi Milena Skupień z Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Najważniejszym punktem uroczystości było rozstrzygnięcie regionalnej edycji konkursu na Wolontariusza Roku „Barwy Wolontariatu”.

Tytuł Wolontariusza Roku 2016 w województwie śląskim powędrował do Tadeusz Zarębskiego z Bielska-Białej w kategorii wolontariat indywidualny. Pan Tadeusz współpracuje ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom Specjalnej Trosk "ADA". Jest asystentem 20-letniego Adriana, chłopak ma zdiagnozowany autyzm. Pan Tadeusz przygotowuje go do startu w zawodach biegowych, opracował plan treningów i biegał razem z Adrianem. Panowie mają za sobą wspólny start w Półmaratonie Warszawskim.

W kategorii grupy wolontariuszy została doceniona grupa "Kopalnia wolontariatu" działająca przy Fundacji Iskierka. To ok. 40 osób, głównie młodych w wieku od 15 do 20 lat. Spędzają czas z dziećmi z oddziałów onkologicznych, regularnie uczestniczą w zbiórkach publicznych, włączają się w przygotowanie i obsługę stref animacji dla dzieci.

Zgłoszenia najaktywniejszych wolontariuszy zostaną teraz przesłane do etapu ogólnopolskiego.

Czytaj więcej