Czytasz: Wojsko Obrony Terytorialnej w Cieszynie

Wojsko Obrony Terytorialnej w Cieszynie

„Cel jest taki, żeby Wojska Obrony Terytorialnej były w Cieszynie, bo Cieszyn zawsze był związany jak nie z Wojskiem Ochrony Pogranicza, to ze Strażą Graniczną"

22 listopada odbyła się konferencja prasowa z udziałem Starosty Cieszyńskiego Janusza Króla, podczas której podsumowano zadania zrealizowane w ramach tegorocznego budżetu powiatu, a także omówiono najbliższe plany inwestycyjne w tym utworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej w Cieszynie.

Na koniec konferencji pochylono się nad tematem Wojska Obrony Terytorialnej. „Cel jest taki, żeby Wojska Obrony Terytorialnej były w Cieszynie, bo Cieszyn zawsze był związany jak nie z Wojskiem Ochrony Pogranicza, to ze Strażą Graniczną[…]Tak jak wiele innych samorządów staraliśmy się o to, żeby Wojska Obrony Terytorialnej znalazły się na naszym terenie. Decyzja już zapadła. Teraz prowadzone są rozmowy dotyczące przekazania nieruchomości na ul. Wojska Polskiego 5.” – mówi starosta.

Cała nieruchomość trafi w ręce Skarbu Państwa, a następnie przekazana zostanie Ministerstwu Obrony Narodowej. Powiat stara się o rekompensatę finansową z MON-u za remonty przeprowadzone do tej pory w budynku. WOT ma stworzyć 100 miejsc pracy – 80 dla mundurowych i 20 dla cywilów. W siedzibie będą odbywały się równie szkolenia, podczas których koszarowane będzie 300 osób.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News
24 minut temu Śmiertelny wypadek na torach w Rudzie Śląskiej

Nie żyje 63-letni rudzianin. Co robił na torach?

News, COP24
2 godzin temu Durczok: COP24 czyli polski szczyt hipokryzji

PiS uznał, że drażnienie górników w roku wyborczym to głupota. Że węgla mamy na 200 lat więc jeszcze ich prawnuki mają pewną robotę na grubie. Czyli postanowili dalej robić górników w ciula.

News
3 godzin temu Europa żegna bohaterskiego katowiczanina

Bartosz Pedro Orent-Niedzielski próbował powstrzymać zamachowca. Katowiczanin piątą ofiarą śmiertelną zamachu w Strasburgu.

News
3 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
3 godzin temu Prognoza pogody: Gęste marznące mgły

Uwaga kierowcy! Marznąca mgła. Nie dość, że ograniczy widoczność, to jeszcze może być bardzo ślisko.

News
3 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi