Czytasz: Wojsko Obrony Terytorialnej w Cieszynie

Wojsko Obrony Terytorialnej w Cieszynie

„Cel jest taki, żeby Wojska Obrony Terytorialnej były w Cieszynie, bo Cieszyn zawsze był związany jak nie z Wojskiem Ochrony Pogranicza, to ze Strażą Graniczną"

22 listopada odbyła się konferencja prasowa z udziałem Starosty Cieszyńskiego Janusza Króla, podczas której podsumowano zadania zrealizowane w ramach tegorocznego budżetu powiatu, a także omówiono najbliższe plany inwestycyjne w tym utworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej w Cieszynie.

Na koniec konferencji pochylono się nad tematem Wojska Obrony Terytorialnej. „Cel jest taki, żeby Wojska Obrony Terytorialnej były w Cieszynie, bo Cieszyn zawsze był związany jak nie z Wojskiem Ochrony Pogranicza, to ze Strażą Graniczną[…]Tak jak wiele innych samorządów staraliśmy się o to, żeby Wojska Obrony Terytorialnej znalazły się na naszym terenie. Decyzja już zapadła. Teraz prowadzone są rozmowy dotyczące przekazania nieruchomości na ul. Wojska Polskiego 5.” – mówi starosta.

Cała nieruchomość trafi w ręce Skarbu Państwa, a następnie przekazana zostanie Ministerstwu Obrony Narodowej. Powiat stara się o rekompensatę finansową z MON-u za remonty przeprowadzone do tej pory w budynku. WOT ma stworzyć 100 miejsc pracy – 80 dla mundurowych i 20 dla cywilów. W siedzibie będą odbywały się równie szkolenia, podczas których koszarowane będzie 300 osób.

Czytaj więcej