Czytasz: Wójcik o Krupie: „Jest człowiekiem, który to miasto ubogaca”

Wójcik o Krupie: „Jest człowiekiem, który to miasto ubogaca”

01:02
Niedoszły konkurent chwali zasługi prezydenta Katowic.

To mogło być mocne samorządowe starcie. W jednym narożniku Michał Wójcik - wiceminister sprawiedliwości i jedna z gwiazd Zjednoczonej Prawicy. W drugim Marcin Krupa. Tymczasem Jarosław Kaczyński nakreślił inny scenariusz. Nieoficjalnie, po jasnej deklaracji Michała Wójcika, że start w wyborach samorządowych go nie interesuje. PiS poparło Marcina Krupę. Teraz zamiast walki mamy słowa poparcia. I to jakie... 

- Jest bardzo dobry prezydent Katowic. Pan Marcin Krupa jest człowiekiem, który to miasto ubogaca na różne sposoby. Od wielu, wielu lat będąc związany z Katowicami widzę jak miasto pięknieje. Myślę, że jest to bardzo dobra kandydatura - chwali Michał Wójcik.

Słowa poparcia popłynęły jeszcze zanim Marcin Krupa zadeklarował czy będzie się ubiegał o reelekcję. Sam ciągle podkreśla, że jeszcze nie rozstrzygnął, czy w ogóle wystartuje. Jednak w tych okolicznościach, chyba nie ma wyjścia. Jak sam ocenia scenariusz, który napisano mu na Nowogrodzkiej?

- Wyraziłem się dość jasno w moim oświadczeniu. Cieszę się, że moja praca jest dostrzegana. Nie tylko w Katowicach wśród mieszkańców, ale także poza granicami naszego miasta. To cieszy na pewno każdego samorządowca - mówi Marcin Krupa.

Prezydent wielokrotnie podkreślał, że jego partią są Katowice. Czy słowa Jarosława Kaczyńskiego w tej kwestii coś zmieniły? Tak. Teraz przed tą deklaracją Marcin Krupa wspomina jeszcze o Forum Samorządowym. Wystarczy, żeby się odciąć od Kaczyńskiego, Ziobry i Gowina?

Czytaj więcej