Czytasz: Wojciech Saługa: Witamy na pokładzie!

Wojciech Saługa: Witamy na pokładzie!

Czwórka nowych ludzi na pokładzie PO, wśród nich śląska posłanka, (do niedawna Nowoczesna) Marta Golbik. Najnowszy transfer specjalnie dla Silesion.pl komentuje Wojciech Saługa (PO) - marszałek województwa.

Najgorętszy transfer polityczny ostatnich dni wywołuje gorące emocje. Dziś gościem Ostatniego piętra w Silesion.pl była Marta Golbik - jedna z czwórki posłów zmieniających barwy klubowe.

Specjalnie dla Silesion.pl transferowe zamieszanie komentuje Wojciech Saługa, lider śląskich struktur PO.

- Witamy na pokładzie! Zawsze cieszy, kiedy rośnie liczba osób mających takie samo spojrzenie na rozwój naszego kraju, na pielęgnowanie dotychczasowego dorobku naszej demokracji i samorządności. Liczę, że zasilający nasze szeregi czynnie włączą się w naszą pracę dla dobra Polski. To też z pewnością kiepska wiadomość, dla tych którzy wieszczyli już koniec Platformy Obywatelskiej. Otóż ma się ona jak najlepiej, jest coraz liczniejsza, a ostatnie sondaże mogą napawać umiarkowanym optymizmem.

OD NOWOCZESNEJ DO PLATFORMY

Posłanka Marta Golbik była koordynatorem tworzącej się Nowoczesnej w województwie śląskim. Zbudowała jej struktury w regionie, przeprowadziła przez wybory parlamentarne i zarządzała do stycznia 2016 roku. Później wraz z Barbarą Dolniak, Moniką Rosą i Mirosławem Suchoniem poparła Anettę Ujmę w wyborach na przewodniczącą partii w województwie śląskim.

Kiedy Paweł Kobyliński zmienił barwy, to Marta Golbik przedstawiała go lokalnym działaczom. Rezygnację z członkostwa w klubie poselskim Nowoczesnej złożyła w środę rano wraz z Grzegorzem Furgo, Joanną Augustynowską i Michałem Stasińskim. W rozmowie z Silesion.pl przyznała, że zaufała Grzegorzowi Schetynie.

- Komuś trzeba zaufać. Ja w tym momencie zaufałam Grzegorzowi Schetynie i uwierzyłam mu, że chce tej nowej Platformy - przyznaje Marta Golbik.

Po przyjęciu czworga nowych członków, klub PO liczy 136 posłów, Nowoczesnej - 27 posłów.


Marta Golbik: Zaufałam Grzegorzowi Schetynie


 

Czytaj więcej