Czytasz: Wodny plac zabaw w Katowicach otwarty!

Wodny plac zabaw w Katowicach otwarty!

Już we wtorek otwarcie wodnego placu zabaw w Katowicach. Zobacz jak wygląda!

Nowa atrakcja Doliny Trzech Stawów dla najmłodszych już gotowa. Oficjalne otwarcie odbyło się we wtorek o 10:30. Wodny plac zabaw powstał dzięki głosom 13 tys. mieszkańców Katowic, którzy poparli pomysł Moniki Woźniak. Inspiracja przyszła z Tychów. Przy jeziorze Paprocany od lat słychać śmiech bawiących się dzieci.

Wodny plac zabaw w Katowicach - zdjęcia z otwarcia:

Tak samo ma być w Katowicach. W Dolinie Trzech Stawów od strony ulicy Pułaskiego stanął plac zabaw za 1,5 mln złotych.  Według pierwszych założeń miał być zlokalizowany przy stawie kąpielowym w pobliżu ul. Lotnisko. Tam jednak brakowało niezbędnej infrastruktury. Do powstania wodnej atrakcji konieczna jest kanalizacja sanitarna. W pierwszej lokalizacji jest jedynie deszczowa.

- Miało trochę inaczej wyglądać. Miał być większy i z większą ilością atrakcji, ale jesteśmy bardzo zadowoleni, że to powstał - mówi Monika Woźniak

W ramach wodnego placu zabaw jest strefa dla dzieci młodszych i starszych. Wszystkie kolorowe urządzenia będą dostępne bezpłatnie. Teren jest ogrodzony i monitorowany.

Czytaj więcej