Czytasz: Wodny Park w Tychach rośnie w oczach!

Wodny Park w Tychach rośnie w oczach!

Kolejny etap budowy nowoczesnego aquaparku za nami. Właśnie rozpoczęto finalizowanie atrakcji związanych z wypoczynkiem w Parku Wodnym w Tychach. Na dniach ruszy również rekrutacja pracowników do obsługi parku.

Tyski aquapark nie będzie miał sobie równych pod względem rozwiązań służących relaksowi. Na klientów będą czekały łaźnie piwne, antresola z zespołem jacuzzi, taras z leżakami i widokiem na lasy Puszczy Pszczyńskiej, rozbudowana strefa saun wewnętrznych i zewnętrznych, a także solankowa część SPA & Wellness.  

PARK WODNY NABIERA BLASKU

Aktualnie trwają prace związane z finalizacją budowy wnętrza parku. W obiekcie malowane są ściany i elementy dekoracyjne, trwa wykańczanie sufitów, instalowane są poszczególne atrakcje.  

– Prowadzimy intensywne prace wykończeniowe żeby przejść w ostatni etap budowy, fazę przedodbiorową – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej, inwestora parku.

Zobacz najnowsze zdjęcia z budowy Wodnego Warku w Tychach:

INNOWACYJNE ATRAKCJE W SKALI EUROPY

Inwestor Parku zadbał o to, żeby w budowanym przez spółkę Wodnym Parku Tychy pojawiły się atrakcje, które wyróżnią obiekt na tle kraju i będą innowacyjne w skali Europy. W parku będzie można skorzystać na przykład z pierwszej w Polsce zjeżdżalni Aqualoop z pionowym startem. Atrakcja będzie przeznaczona dla miłośników mocnych wrażeń, m.in. ze względu na osiągane przyspieszenie. Żądnych ekstremalnych emocji przyciągnie również jedyny w Polsce symulator surfingu pod dachem. Zmienna prędkość przepływu w niecce uatrakcyjni jazdę i umożliwi naukę surfowania.

WYPOCZYNEK W PIWIE, W SAUNIE, A MOŻE NA SŁOMIE?

O zdrowie psychofizyczne odwiedzających zadbają m.in. łaźnie piwne. W specjalnych wannach zbudowanych z drewnianych bali, goście będą mogli zrelaksować się w trakcie 30-minutowych sesji w ekstrakcie piwnym. Zakończeniem seansu będzie odpoczynek na specjalnym łożu wyściełanym świeżą słomą.

– Nasz obiekt został wybudowany z myślą o ludziach i dla ludzi. Dlatego położyliśmy duży nacisk na atrakcje wypoczynkowe. Chcemy, by nasi goście wychodzili od nas w pełni zrelaksowani – mówi Zbigniew Gieleciak. 

Do dyspozycji klientów będą także wanny SPA oraz wydzielone saunarium z sauną fińską, biosauną i łaźnią parową. Goście będą mogli skorzystać m.in. z terapii światłem oraz  tematycznych seansów w dedykowanej saunie rytualnej. Dla ochłody zaplanowano grotę śnieżną, w której biały puch i ujemne temperatury będą królowały przez cały rok.

Zobacz, jak będzie wyglądał Wodny Park w Tychach:

Z kolei specjalne masażery będą czekały na klientów odwiedzających strefę rekreacyjną. Do dyspozycji gości zostaną oddane bicze wodne, gejzery, leżanki masujące, wodospady czy też masażery karku. Zwłaszcza w okresie zimy klienci docenią możliwość czerpania naturalnej energii ze słońca, za sprawą pokrywającej dach folii EFTE o właściwościach przepuszczających wyłącznie zdrowe promienie słoneczne.

WODNY PARK TYCHY SZUKA PRACOWNIKÓW

Na dniach rozpocznie się proces rekrutacyjny dla przyszłych pracowników Wodnego Parku w Tychach. Aquapark planuje zatrudnić około 20 osób na stanowiska związane z obsługą klienta. Szczegółowe informacje zostaną opublikowane jeszcze w tym tygodniu.

OTWARCIE JESZCZE W TYM ROKU

Przypomnijmy, że pierwsze prace związane z budową parku zostały podjęte w styczniu 2015 roku. Do tej pory zrealizowano 20 z 22 planowanych zadań. Kolejny krok to odbiór końcowy obiektu i decyzja pozwolenia na użytkowanie. Termin zakończenia budowy zaplanowano na IV kwartał 2017r.

Czytaj więcej