Czytasz: Wniosek o odwołanie minister edukacji

Wniosek o odwołanie minister edukacji

Dobre życzenia dla nauczycieli, zła wiadomość dla minister edukacji.

Platforma obywatelska zrobiła "prezent" dla minister Zalewskiej z okazji dnia nauczyciela. W Katowicach dwie byłe minister edukacji: Joanna Kluzik-Rostkowska i Krystyna Szumilas powiedziały o złożeniu dziś wniosku o odwołanie minister edukacji Anny Zalewskiej.  

Chodzi przede wszystkim o forsowaną przez rząd reformę edukacji likwidującą gimnazja, wydłużającą naukę w szkole podstawowej o dwa lata, a w liceach i technikach o rok.

- Minister Zalewska nie mówi nic konkretnego o planowanej reformie - tłumaczyła Krystyna Szumilas. - Nieprawdą jest to, że zmiany były konsultowane. Te konsultacje, które sie odbyły nie dotyczyły planowanej likwidacji gimnazjów- dodała.  Według Szumilas  zmiany, które planuje Zalewska będą niosły negatywne skutki i bardzo trudno będzie je odwrócić.

„Minister idzie jak czołg, nie zważa na argumenty, ale mam wrażenie, że tym czołgiem zawędrują na manowce. Oby sama, bez udziału polskich dzieci” - mówiła posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska. Przekonywała, że według wszystkich badań gimnazja się sprawdziły i trudno zrozumieć, dlaczego mają być likwidowane.