Czytasz: Włoskie rytmy w Bytomiu
12 sierpnia koncert z cyklu "Muzyka Narodów".

Do Słonecznej Italii zabiorą nas Sylwia Lorens i Juliusz Ursyn-Niemcewicz, a także zespół kameralny Filharmonii Futura. Koncert odbędzie się w plenerze, w parku miejskim im. F. Kachla w Bytomiu o godz 16:00. Organizatorami wydarzenia są Liga Kobiet Nieobojętnych oraz BECEK Bytomskie Centrum Kultury

Sylwia Lorens jest znana ze swoich energetycznych interpretacji klasyki operowej i musicalowej. Była wielokrotnie zapraszana do współpracy m.in. przez Filharmonię Narodową, Filharmonię Krakowską czy Operę Krakowską. Brała udział w wielu prestiżowych programach i festiwalach muzycznych m.in. : Europejski Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy czy Summer Music Festival. 

Głos Juliusza Ursyna-Niemcewicza jest znany nie tylko bytomianom, ale również melomanom z całego świata. Tenor, związany z Bytomiem i Operą Śląską. Występował na całym świecie. Przez 15 lat śpiewał na festiwalu w Krynicy na zaproszenie Bogusława Kaczyńskiego, a w 1999 roku śpiewał samej królowej Elżbiecie.

Połączenie tych 2 barwnych osobowości oraz Filharmonii Futura, to z pewnością mieszanka wybuchowa. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników muzyki klasycznej i nie tylko. Wstęp jest darmowy.

Koncerty w ramach cyklu "Muzyka Narodów" potrwają do 26 sierpnia.